Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Po lekturze Szeptuchy, która trafiła w moje ręce dzięki zabawie Book Tour, wiedziałam, że jeszcze sięgnę po książki polskiej pisarki Katarzyny Bereniki Miszczuk. Jej styl pisania bardzo mi odpowiada, więc z przyjemnością zabrałam się za najnowszą powieść pod interesującym tytułem Obsesja.

PREMIERA 27.09.2017 r.

Główną narratorką książki jest niespełna trzydziestoletnia rezydentka Joanna Skoczek, która wybrała specjalizację psychiatryczną. Po rozwodzie zaczyna nowe życie w Warszawie, gdzie poznaje nowych znajomych z pracy a także odnawia znajomość z kolegą ze studiów. Pani doktor (chociaż według niej nie powinno się tak nazywać lekarzy:]) mieszka sama, ma kota i matkę, która wiecznie przypomina jej o samotności. Dlatego Joasia na początku nie zauważa nic niepokojącego w liście od wielbiciela tajemniczego wrzuconym do jej szafki. Do czasu, kiedy w jej szpitalu zostaje zamordowana pacjentka lekarza chirurga, z którym aktualnie odnowiła kontakty. Listy zaczynają być coraz bardziej śmiałe, a kobieta zaczyna odczuwać duży niepokój.

Szpital psychiatryczny to bardzo ciekawe miejsce na akcję prosto z horroru. Jednak Miszczuk nie dała upustu wodzy fantazji i bardzo realnie opisała system działania szpitala psychiatrycznego. Sceny dotyczące jej pacjentów, obchodów, wywiadu lekarskiego i znajomości z innymi lekarzami były rzeczywiste, co dla mnie jest ogromnym plusem. Cały thriller dzieje się na terenie całego szpitala, a głównie w jego podziemiach, gdzie są szatnie dla lekarzy.

Autorka niesamowicie ujęła klimat grozy. Z niecierpliwością, ale też obawą odwracałam kolejne strony. Wątek kryminalny w Obsesji bierze górę i spowodował, że ciągle szukałam mordercy wśród otoczenia pani doktor. I autorce udało się mnie zaskoczyć, co jest kolejnym plusem książki.

Nie mogę pominąć bohaterów. Nie jest ich dużo, ale każdy ma własny, dopracowany charakter. Nawet postacie, które wchodziły do fabuły tylko na chwilę były interesujące. Sama Joanna Skoczek to kobieta, w której odnalazłam kawałek siebie. Bardzo ją polubiłam i z chęcią jeszcze bym o niej poczytała. W dalszej kolejności mamy Tomka – chirurga, Marka – lekarza medycyny sądowej (nie mylić z patologiem!), Łukasza – salowego, Karola i Urszulę – psychiatrów. Ponadto nie zabrakło romansu, poczucia humoru i intryg szpitalnych.  

Obsesja to książka, po którą warto sięgnąć.

Idealna dla osób chcących poznać szpital od tej drugiej strony.

Odnajdą się w lekturze czytelnicy lubiący kryminały z powieścią obyczajową.

A ja liczę, że może powstanie druga część tej historii.

Tytuł: Obsesja

Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.

Moja ocena: 8/10

 

Za egzemplarz przedpremierowy dziękuję Wydawnictwu.

 

3 thoughts on “Obsesja – Katarzyna Berenika Miszczuk /PRZEDPREMIEROWO/

Dodaj komentarz