Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Przychodzę dzisiaj z krótką recenzją ze spotkania z rosyjskim pisarzem Dmitry’iem Glukhovsky. Kiedy dwa lata temu przeczytałam Futu.re jego pióra, która była jedną z pierwszych książek fantastycznych w moim życiu, byłam zachwycona. Więcej o książce w mojej recenzji –> tutaj. Dlatego z chwilą kiedy usłyszałam, że Glukhovsky odwiedzi mój Wrocław popędziłam do księgarni po jego książki (wcześniejsze miałam z biblioteki).

W sobotę 25 listopada przybyłam do Empiku w Renomie najszybciej jak mogłam, czyli o 11.50. Mimo tego siedziałam w pierwszym rzędzie (nie ważne, że na podłodze). Pisarz przyszedł spóźniony, ale pełen werwy, uśmiechu i poczucie humoru. Bardzo płynnie mówił po anielsku, co powodowało, że rozumiałam go bez trudu. Przez pół godziny Dmitry opowiadał o swoim nowym dziele Tekst, o projekcie Uniwersum Metro 2033 oraz odpowiedział na kilka pytań publiczności. A następnie podpisywał po dwie książki. Tak więc udało mi się zdobyć jego autograf na Futu.re oraz Tekst i cyknąć kilka fotek.

Organizacja tego spotkania była bardzo dobra. Przybyło sporo fanów, jednak każda osoba mogła go posłuchać i zobaczyć. Udało mi się ustawić w kolejce do autografu jako trzecia, więc nie wiem jak długo stali inni. Mimo wszystko na miejscu był porządek pilnowany przez pracowników Empika


Kto też był?

Dodaj komentarz