Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Do moich rąk trafiła książka Orly Wahba. Jako psycholog uwielbiam wszelkiego typu poradniki niosące pozytywne przesłanie i dające nadzieję na zmianę. Jakby nie patrzeć slogan “bądź lepszą wersją siebie” jest już oklepany – to i tak ma wielką moc i wciąż jest aktualny. Bardzo przemawia do mnie czynienie małych kroczków, aby dokonać wewnętrznej przemiany. Dlatego pozycja Kindness Boomerang. 365 sposobów jak zmienić świat i siebie to idealna lektura na każdy dzień tego roku.

Zacznijmy od początku.

Każdy z nas ma lepsze i gorsze chwile w życiu. Czasami wydaje nam się, że nie mamy wpływu na ciemne chmury, które przysłaniają nam radość, szczęście i poczucie bezpieczeństwa. I to prawda – nie mamy za dużej możliwości przeciwdziałania trudnościom. Jednak jeśli zaczniemy od zmienienia codziennie jednej rzeczy może się okazać, że w okół nas świat stanie się lepszy.

PREMIERA: 17.01.2018

Na taki pomysł wpadła autorka Orly Wahb. Amerykańska działaczka społeczna i edukatorka, która chciała zrobić więcej dla innych. Po założeniu fundacji Life Vest Inside zaczęła szerzyć Życzliwość. Jej książka Kindness Boomerang to rzeczywisty obraz codziennej dawki życzliwości.  Dzięki pojedynczemu gestowi wobec bliźniego możemy poczuć się spełnieni i zadowoleni z życia. A wierząc w potęgę dobra – przyciągamy je do siebie – jak bumerang!

Zresztą sami zobaczcie:

Tak oto powstała fantastyczna w swojej prostocie książka, która zaraża życzliwością! Kindness Boomerang to lektura na cały rok. Każda kartka zawiera:

 • datę,
 • rodzaj życzliwości, którą możesz kogoś obdarzyć,
 • zadanie na ten dzień,
 • cytat pogłębiający ww. zadanie
 • refleksje autorki na ten temat.

Dostajemy 365 ciekawych form życzliwości. Książka jest inspirująca i motywująca. Sprawia, że miałam ochotę zrealizować punkt dnia i doświadczyć uśmiech innego człowieka. Od kiedy ją otworzyłam chcę codziennie z niej korzystać.

 

 

 

 

 

 

Kindness Boomerang. 365 sposobów jak zmienić świat i siebie

Autor: Orly Wahba

Tłumaczenie: Agata Trzcińska-Hildebrandt

Wydawnictwo: Buchmann

Tytuł oryginału: Kindness Boomerang: How to Save the World (and Yourself) Through 365 Daily Acts

Data wydania: 17 stycznia 2018

Kategoria: nauki społeczne (psychologia, socjologia), poradnik, motywacja

12 thoughts on “Kindness Boomerang. 365 sposobów jak zmienić świat i siebie – Orly Wahba /PRZEDPREMIEROWO/

 1. Też lubię poradniki z motywacją, tym bardziej, że mnie naprawdę trudno zmotywować. Jestem teraz na takim pograniczu smutku z radością, a więc w tym momencie zaczynam czytać. Wyjątkowo mam chwilę, bo mąż jest w domu i zabrał Julię. Może znajdę jakieś inspirujące cytaty 🙂

  1. Beti, cytatów tam nie brakuje, mysle ze cos znajdziesz 🙂
   Ja juz ze trzy razy zostalam zapalona do jakiejs zyczliwosci i to jest wspaniale 🙂

Dodaj komentarz