Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Kolejna porcja pachnących książek – tym razem nie wydałam ani złotówki. Większa część pochodzi ze współpracy z wydawnictwami, a pozostałe dwie to zakup mojego Konrada.

 • Mediatorka – Ewa Zdunek – Wydawnictwo W.A.B.
 • Pan Lodowego Ogrodu, Tom IV cz. I – Jarosław Grzędowicz
 • Pan Lodowego Ogrodu, Tom III – Jarosław Grzędowicz
 • Noc Kupały – Katarzyna Berenika Miszczuk – Wydawnictwo W.A.B.
 • Żerca – Katarzyna Berenika Miszczuk – Wydawnictwo W.A.B.
 • Szeptucha – Katarzyna Berenika Miszczuk – Wydawnictwo W.A.B. 
 • Testament – Remigiusz Mróz – Wydawnictwo Czwarta Strona
 • Pretty Happy. Przepis na pokochanie siebie – Kate Hudson – Wydawnictwo Kobiece

Mediatorka bardzo mnie zaciekawiła z uwagi na główny temat i liczę, że ogarnę ja przed premierą czyli do 4 kwietnia 2018 r. Poprzednia książka Ewy Zdunek była dla mnie średnia, ale po prostu mało interesowało mnie życie wróżki (Wróżka mimo woli).

Kolejna dwie książki pochodzą z kolekcji Mistrzowie Polskiej Fantastyki, którą prenumeruje mój Mężczyzna. W dalszym ciągu są to książki Grzędowicza – Pan Lodowego Ogrodu. Czekam na całość tej serii i zabieram się za czytanie.

Trzy część przygód Gościsławy dotarły do mnie kilka dni temu i strasznie się z nich cieszę. Co prawda Szeptuchę a także Sekretnik Szeptuchy mam już za sobą. Zabieram się zatem na dwie kolejne części, bo w maju finałowy tom serii Kwiat Paproci – Przesilenie.

Co prawda Remigiusz Mróz szturmem zdobył miano najlepszego polskiego pisarza jakiś czas temu i wszyscy go czytali. Jednak w ostatnim roku recenzje już nie były takie przyjemne i widać było, że Mróz chyba poszedł w ilość a nie jakość. Pomimo tego bardzo chcę spróbować serię z Chyłką, bo bardzo poleca mi ją Mój Mężczyzna. Więc skusiłam się na Testament, ponieważ mam wszystkie pozostałe tomy.

Ostatnia książka jest z kategorii poradników, jednak z tych wglądowych we własne potrzeby ciała i ducha. Jestem wielką fanką Kate Hudson i musiałam przeczytać jej przepis na pokochanie siebie – Pretty Happy.

A poza tym ZAPRASZAM WAS NA KONKURS. Do wygrania właśnie ta książka a zasady są banalnie proste!

Dodatkowo chciałam się pochwalić prezentem na urodziny, które miałam pod koniec lutego. Mój Kochany Brat z dziewczyną zasponsorowali mi skok z dachu Wrocławskiego Stadionu. Więcej szczegółów tutaj

Tak będę skakała, jak tylko przyjdzie wiosna 🙂

12 thoughts on “BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce

 1. “Testament” to mój obowiązkowy zakup najbliższych tygodni, jednak biorąc pod uwagę że minęło dopiero 10 dni marca, a ja już kupiłam cztery książki… na razie dam sobie spokój 😀
  A te skoki to super sprawa! Osobiście na żywo widziałam jak ktoś skakał, również z wrocławskiego stadionu i wyglądało to nieziemsko, chociaż sama chyba nie miałabym odwagi 😀

 2. Również zainteresowała mnie “Mediatorka”, ale to chyba również ze względu na moje wykształcenie. Jestem ciekawa jak Autorka odda realia 😉 “Testamentu” trochę zazdroszczę, ale pewnie prędzej, czy później i ja się w tę książkę zaopatrzę, tylko muszę nadrobić poprzednie tomy, podobnie jak serię Kwiat Paproci 🙂 Muszę przyznać, że sporo ciekawych nowości zawitało do Ciebie 🙂

Dodaj komentarz