BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce

Tydzień bez nowych książek – tygodniem straconym, więc jak zwykle u mnie więcej stosików niż recenzji. Pocieszam się myślą, że nic nie wydałam, gdyż wszystkie pochodzą ze współpracy i jedna to prezent.

 

  • Dom wschodzącego słońca – Aleksandra Janusz-Kamińska – Wydawnictwo  Uroboros
  • Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach – Amy Schumer – Wydawnictwo Kobiece
  • Alice i Oliver – Charles Bock – Wydawnictwo W.A.B.
  • Czwarta Małpa – J.D. Barker – Wydawnictwo Czarna Owca
  • Kukuczka. Opowieść o najsławniejszym Polskim Himalaiście – Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski – prezent

Pierwsza i czwarta pozycja to egzemplarze przedpremierowe. Premiera Domu wschodzącego słońca oraz Czwartej Małpy przypada na 4 kwietnia, więc mam jeszcze czas na ogarnięcie obu pozycji.

Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach to pozycja, która mnie ogromnie ciekawi, zwłaszcza jej osławiony humor. Książka Amy Schumer to też nowość z 1 marca i zbiera dobre opinie.

Kolejna książka Alice i Oliver to trudna historia o małżeństwie zmagającym się z chorobą żony. Ten wątek jest dla mnie szczególnie interesujący z uwagi na tło psychologiczne postaci, które walczą o życie i o siebie nawzajem.

Ostatnia pozycja na stosiku to biografia Kukuczki. Książka trafiła do mnie i mojego Konrada jako prezent od przyjaciela. Jest to przepiękne wydanie, pełne niesamowitych zdjęć z wypraw Polskiego Himalaisty. 

 

Znacie książki powyżej?

Coś polecacie?

Coś odradzacie?

 

 

Może i te posty polubisz

14 komentarzy

  1. Dom wschodzącego słońca to nowe wydanie, ja mam pierwsze kupione lata temu. Alice i Oliver już czytałam, faktycznie mocno poruszająca powieść. Intersuje mnie Kukuczka i tą chyba sobie sprawię.

    1. Tak, to prawda, ze ksiazki o himalaistach zyskały na tej tragedii. Ale moj facet zawsze kochal gory i to akurat trafiony prezent :-

Dodaj komentarz