Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Tydzień bez nowych książek – tygodniem straconym, więc jak zwykle u mnie więcej stosików niż recenzji. Pocieszam się myślą, że nic nie wydałam, gdyż wszystkie pochodzą ze współpracy i jedna to prezent.

 

  • Dom wschodzącego słońca – Aleksandra Janusz-Kamińska – Wydawnictwo  Uroboros
  • Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach – Amy Schumer – Wydawnictwo Kobiece
  • Alice i Oliver – Charles Bock – Wydawnictwo W.A.B.
  • Czwarta Małpa – J.D. Barker – Wydawnictwo Czarna Owca
  • Kukuczka. Opowieść o najsławniejszym Polskim Himalaiście – Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski – prezent

Pierwsza i czwarta pozycja to egzemplarze przedpremierowe. Premiera Domu wschodzącego słońca oraz Czwartej Małpy przypada na 4 kwietnia, więc mam jeszcze czas na ogarnięcie obu pozycji.

Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach to pozycja, która mnie ogromnie ciekawi, zwłaszcza jej osławiony humor. Książka Amy Schumer to też nowość z 1 marca i zbiera dobre opinie.

Kolejna książka Alice i Oliver to trudna historia o małżeństwie zmagającym się z chorobą żony. Ten wątek jest dla mnie szczególnie interesujący z uwagi na tło psychologiczne postaci, które walczą o życie i o siebie nawzajem.

Ostatnia pozycja na stosiku to biografia Kukuczki. Książka trafiła do mnie i mojego Konrada jako prezent od przyjaciela. Jest to przepiękne wydanie, pełne niesamowitych zdjęć z wypraw Polskiego Himalaisty. 

 

Znacie książki powyżej?

Coś polecacie?

Coś odradzacie?

 

 

14 thoughts on “BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce

  1. Dom wschodzącego słońca to nowe wydanie, ja mam pierwsze kupione lata temu. Alice i Oliver już czytałam, faktycznie mocno poruszająca powieść. Intersuje mnie Kukuczka i tą chyba sobie sprawię.

    1. Tak, to prawda, ze ksiazki o himalaistach zyskały na tej tragedii. Ale moj facet zawsze kochal gory i to akurat trafiony prezent :-

Dodaj komentarz