Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Zapraszam na kolejny wpis dotyczący nowości ze świata książek. Dla przypomnienia tutaj jest część I –> historia książki. oraz część II –> książki naj… i pierwsze.

Trzecia część dotyczy INFORMACJI O PISARZACH:

Autor “Księgi Dżungli” to najmłodszy noblista na świecie w dziedzinie literatury. Kiedy Rudyard Kipling otrzymał Nobla, miał 41 lat.

“Lolita” Władimira Nabokowa o mało nie uległa spaleniu. Autor chciał zniszczyć swoje dzieło, ale odwiodła go od tego jego żona.

“Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa zostali napisani przez ghostwritera, czyli pisarza widmo.

Jednym z pierwszym użytkowników, którzy swoje książki tworzyli na maszynie do pisania, był Mark Twain.

Trylogia “Władca pierścieni” została napisana na maszynie, ale tylko przy pomocy dwóch palców.

Książka najmłodszego pisarza świata –  Dorothy Straight została wydana, kiedy autorka miała 4 lata!

Największa ilość powieści wyszła spod pióra Polaka – Józefa Ignacego Kraszewskiego. Napisał ich ponad 600.

Stephen King udostępnił w internecie w 2000 roku swoje opowiadanie „Jazda na kuli” („Riding the Bullet”). W ciągu pierwszych 24 godzin pobrano ponad 400 tysięcy kopii pliku.

Zanim Dan Brown napisał “Kod Leonarda da Vinci”, był autorem tekstów i śpiewał.

Franz Kafka w swoim testamencie nakazał spalenie swoich utworów. Jego wola nie została spełniona i dzięki temu możemy czytać takie dzieła jak: „Proces”, „Ameryka” czy „Zamek”.

Agatha Christie w swoich książkach często używa medycznej terminologii. Okazuje się, że pisarka podczas obu wojen światowych pracowała w… aptece.

W 2007 Stephen King został uznany za wandala, gdy „napadł go twórczy szał” i zaczął pisać na czym popadnie w trakcie wizyty w księgarni w Australii.

3 thoughts on “Faza na… ciekawostki o książkach cz. III

  1. Z tym Franzem Kafką jest podobnie jak z matką Teresą: też nie chciała aby jej pamiętniki zostały upowszechnione, a tu je wydali…

Dodaj komentarz