Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

W tym tygodniu prezentuję Wam większość egzemplarzy recenzenckich i trzy nabytki własne oraz prezent od narzeczonego. Zapraszam 🙂

  • Achaja. Tom III – Andrzej Ziemiański
  • Zapach szkła. Część I – Andrzej Ziemiański
  • Sendlerowa w ukryciu – Anna Bikont – Wydawnictwo Czarne
  • Przepowiednia Reinkaanyiuki. Więź Płomienia – Kalina Bobras – od autora
  • Pejzaż nocnych rozmów – Wanda Majer-Pietraszak – MUZA
  • Przeklęci święci – Maggie Stiefvater – UROBOROS
  • Cień rycerza – Sebastien De Castell

Pierwsze dwie książki to kolejne tomy serii Mistrzowie Polskiej Fantastyki, którą kolekcjonuje mój Ukochany. Tym razem przybył tom 11 i 12 – obie książki Andrzeja Ziemiańskiego, którego dzieł nie znam.

Jedno z najbardziej znanych kobiecych nazwisk – Sendlerowa. Czytałam wywiad z Anną Bikont i bardzo się ucieszyłam z propozycji recenzji tej książki. Zwłaszcza, że pisarka przedstawia tę kobietę w nico innym świetle. Ciekawość mnie zżera.

Kolejna powieść to czysta fantastyka, która zapowiada się całkiem intrygująco. Książkę dostałam od autorki i z przyjemnością ocenię debiut Pani Kaliny.

Pejzaż nocnych rozmów zainteresowała mnie fabuła. Nie znam autorki, ale lubię czytać polskich pisarzy.

Ostatnie dwie książki to też fantastyki. Przeklęci święci to nowość i już zabieram się za czytanie. A Cień rycerza zakupiłam nie wiedząc, że to druga część serii i muszę teraz dokupić pierwszą.

A na koniec pierwszy tom The Call, którego czytałam w formie elektronicznej i brakowało mi go na półce, więc mój narzeczony zrobił mi prezent. Dziękuję 😉

  • The Call Wezwanie – Peadar O’Guilin

 

Znacie książki powyżej?

Coś polecacie?

Coś odradzacie?

4 thoughts on “BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce

  1. Czytałam tylko Achaję, i tom trzeci odradzam. Pierwszy mnie zachwycił, drugi trochę znudził, ale trzeci to była klęska totalna. Był wulgarny, nieśmieszny i nudny, a większość fragmentów tak głupia, że do dziś nie wiem jak ja to zrobiłam, że doczytałam go do końca.

Dodaj komentarz