Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Pamiętacie przygody Sary i Michała w książce Z popiołów? A może zachwyciła Was opowieść o Kasi i Szymku w książce Z otchłani? Jeśli tak to na pewno czekacie na trzeci tom tej serii. Martyna Senator po raz kolejny daje swoim czytelnikom pobudzającą moc miłości, do której dochodzi się po krętych drogach bólu, rozczarowania, smutku i ucieczki. Zapraszam do recenzji przedpremierowej.

Już 18 lipca w księgarniach pojawi się najnowsza powieść Maryny Senator – młodej pisarki, która swoim piórem potrafi zaczarować moli książkowych. Tym razem poznamy historię Elizy i Jakuba. Chłopaka mogliśmy poznać już w poprzednich częściach jako przyjaciela Michała i zdolnego tatuażystę. Natomiast Eliza to nowa postać, która wkrada się w życie całej paczki znajomych.

 

PREMIERA 18 LIPCA 2018 r.

Eliza ma nadzieję na rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Poznajemy ją, kiedy łapiąc stopa do Krakowa poznaje Kubę. Od razu między tymi dwojga powstaje nić porozumienia, a w kolejnych dniach tylko umacnia się w dobrą relację opartą na poczuciu bezpieczeństwa i zaufaniu… no właśnie… tylko czy Eliza jest do końca szczera wobec Kuby?

Jak każda z książek Martyny Senator rozdziały są przeplatane narracją z perspektywy Elizy i Jakuba. To ciekawy zabieg ukazujący wzajemne zainteresowanie, rodzące się uczucia, ale również przykre emocje spowodowane przeszłością obojga bohaterów. Eliza walczy o swoje marzenia – chce skończyć studia oraz założyć własny sklep internetowy. Kuba musi poukładać sobie sprawy rodzinne, które nie pozwalają mu iść na przód. Autorka zgrabnie prowadzi powieść o młodych ludziach wchodzących w dojrzałość, popełniających błędy, ale i zmagających się z konsekwencjami swoich wyborów.

Pośród tej historii wracamy także do naszych „starych znajomych” z pierwszego i drugiego tomu. Sara w dalszym ciągu występuje w pubie, Kaśka pomaga Elizie, Michał jest wsparciem dla Kuby, a Szymon rozwija własne pragnienia zawodowe. Zgrana paczka znajomych tworzy udane tło do historii Elizy i Kuby.

Oczywiście, że Z nicości posiada niedoskonałości. Jak chociażby dość przewidywalna fabułę, a już na pewno zakończenie. Albo wątek udzielania pomocy osobie uzależnionej, który był aż nazbyt optymistyczny (wiem, bo pracowałam z osobami z nałogiem alkoholowym). Jednak to wszystko nie jest ważne, ponieważ istotą tej książki są rodzące się najpiękniejsze uczucia na świecie – zaufanie, wybaczenie, akceptacja i oczywiście miłość.

Nie można też przejść obok cudownej oprawy całej serii. Wydawnictwo Czwarta Strona/ We Need YA jak zwykle stanęło na wysokości zadania – okładki są spójne ze sobą, a zarazem odzwierciedlają treść książki i do tego są piękne. Jestem na tak!

Z nicości

Autor: Martyna Senator

Cykl: Z popiołów (tom 3)

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 18 lipca 2018

Kategoria: literatura młodzieżowa

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

 

 

5 thoughts on “Z nicości – Martyna Senator /PRZEDPREMIEROWO/

  1. Mam pierwszą część na półce, ale jeszcze za nią nie zabrałam. Oczywiście mam zamiar to zrobić niebawem i czuję, że pozostałe części też przeczytam. Mam przeczucie, że dostanę dokładnie to, czego szukam w takich książkach 🙂

Dodaj komentarz