Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Przeczytałam:  15 książek

Jak do tej pory, to właśnie lipiec jest miesiącem, w którym dostałam ataku czytania. Dosłownie. Miałam potrzebę czytać, musiałam czytać i chciałam czytać. Zdarzało się, że książka pochłaniała mnie na kilka godzin. Lubię taki stan. Jednak w tym szaleństwie czytelniczym nie natknęłam się na lekturę, która wprowadziłaby mnie w stan kaca książkowego. Może to i dobrze, bo czasami długo nie mogę dojść do siebie. Oprócz tego jestem z siebie dumna, gdyż udało mi się zrecenzować wszystkie przeczytane książki w tym miesiącu (choć jedna recenzja ukaże się dopiero w sierpniu), a posty wychodziły prawie codziennie.

Wczoraj – Felicia Yap

“Felicia Yap stworzyła nowy gatunek literacki – thriller połączony z dystopią. Książka Wczoraj to coś czego wcześniej nie czytałam. Nowy pomysł na zaskakujące prowadzenie fabuły i ciekawe zabiegi sprawiły, że lektura odznaczała się na szerokim polu thrillerów.”

Londyn Miasto Queer – Peter Ackroyd

“Peter Ackroyd sprawił, że na parę godzin przeniosłam się do stolicy Anglii – Londynu. Poprowadził mnie poprzez wszystkie epoki historyczne, w których mogła przyglądać się kształtowaniu LGBTQIA. Co prawda skrót ten powstał dopiero w XXI wieku, jednak idealnie oddaje całą populację queer.”

13 powodów – Jay Asher

“Jeśli ciągle słyszę o jakiejś książce, to nawet jak niezbyt mam na nią ochotę, zabieram się za nią. Krótka powieść Jaya Ashera miała różne opinie, a na jej podstawie powstał serial (13 powodów). Z uwagi na tematykę samobójstwa wśród nastolatków postanowiłam, że powinnam ją przeczytać. Dość długo leżała u mnie na półce, ale w końcu otworzyłam pierwszą stronę i skończyłam w ciągu kilku godzin. Zapraszam na recenzję.”

Ogród Zuzanny. Tom 2 – Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska

“Zaledwie parę miesięcy temu czytałam pierwszy tom (Ogród Zuzanny) bardzo rodzinnej sagi napisanej przez dwie polskie pisarki. Tymczasem fani opowieści nie musieli długo czekać na kontynuację i już 1 sierpnia 2018 r. będzie miał premieręOgród Zuzanny. Odważ się kochać. Zapraszam na recenzję bez spoilerów!”

Chaos. Narodziny nowej nauki – James Gleick

“Pomimo tego, że mój umysł jest typowo humanistyczny, zawsze interesowała mnie fizyka. I jeśli z obliczeniami, wzorami i odpowiednimi formułami miałam trudności, to już w teoriach się lubowałam. Bardzo podobały mi się działy dotyczące kosmologii, nauki o planetach, wszechświatach. To była wiedza, którą chętnie pochłaniałam. Do dzisiaj bardzo interesują mnie zjawiska i teorie o wieloświatch, efekt motyla, podróże w czasie, astrofizyka jak również teoria chaosu. Dlatego z wielkim podekscytowaniem złapałam za książkę Jamesa Gleick’aChaos. Narodziny nowej nauki.”

Randka z homo sapiens – Penny Reid

“Kiedy w moje ręce trafiła pierwsza część serii Kółko Singielek Miejskich pióra Penny Reid, nie wiedziałam czego się spodziewać. Okładka z wielkim sercem i dźwięczny tytuł Randka z homo sapiens od razu wskazywały na romans. Tymczasem w książce pojawiły się również wątki z pogranicza sensacji. Zapraszam do całej recenzji.”

Z nicości – Martyna Senator

“Pamiętacie przygody Sary i Michała w książce Z popiołów? A może zachwyciła Was opowieść o Kasi i Szymku w książce Z otchłani? Jeśli tak to na pewno czekacie na trzeci tom tej serii. Martyna Senator po raz kolejny daje swoim czytelnikom pobudzającą moc miłości, do której dochodzi się po krętych drogach bólu, rozczarowania, smutku i ucieczki. Zapraszam do recenzji przedpremierowej.”

Czerwony pająk – Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda długo kazała swoim fanom czekać na ostatni tom serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Czerwony pająk to czwarta, ponad 800-stronnicowa część, która odkrywa wiele tajemnic. Zapraszam na recenzje.”

Disaster artist – Greg Sestero, Tom Bissell

“Jak dobrze wiecie, jestem maniaczką kinową i sporo czasu tam spędzam. W moim repertuarze nie mogło zabraknąć filmu, który opowiadał o powstaniu najgorszej produkcji filmowej – The Room. Moje wrażenia pozostały niezmienne – wielkie zaskoczenie, że jednak można zarobić na takich filmach, tylko trzeba to umiejętnie sprzedać.”

Historia pewnej dziewczyny – Sara Zarr

“Znacie lektury, które zaginają czasoprzestrzeń? Kiedy zaczęłam czytać Historię pewnej dziewczyny nie potrafiłam przestać, dopóki nie dotarłam do końca. Sara Zarr dała mi opowieść o tym, jak popełnienie błędu może zaważyć na dalszym życiu. Jestem gotowa podzielić się z Wami moimi przemyśleniami.”

Sendlerowa. W ukryciu – Anna Bikont

“Druga Woja Światowa oraz Holokaust to temat dla mnie szczególnie trudny, ale z uwagi właśnie na tą trudność, sięgam po taką literaturę. Po części spowodowane jest to tym, że pokolenie moich dziadków było dziećmi wojny lub czasów powojennych. Takie wydarzenia w rodzinie zawsze uwrażliwiają na dany temat. Wobec tego słyszałam nazwisko Ireny Sendlerowej wielokrotnie. Znałam jej historię. Czytałam kilka ciekawostek. Wiedziałam, co zrobiła dla żydowskich dzieci. Ale czy na pewno? Anna Bikont pokazuje życie Sendlerowej w innym świetle Z ukrycia. Niekoniecznie budującym jej legendę.”

Hashtag – Remigiusz Mróz

“Mimo, że nazwisko Mroza obiega już blogosferę książkową od dobrych kilku lat, jakoś nigdy nie miałam ochoty na jego twórczość (no może poza Behawiorystą, którego zakupiłam i do dziś nie przeczytałam). Jednak fabuła Hashtagu tak mocno mnie zaintrygowała, że nie mogłam odpuścić. Tym samym wstąpiłam w szeregi fanów Remigiusza Mroza.”

The Wish – Bill Griffin

“Idąc do kosmetyczki na 2 godziny, potrzebowałam do czytania czegoś lekkiego i przyjemnego. Trafiło akurat na Poradnik spełniania marzeńThe Wish, którego autorem jest Bill Griffin. I dobrze wybrałam, ponieważ lektura zajęła mi właśnie 2 godzinki, a czas zleciał szybko. Zapraszam na recenzję The Wish.”

Powiedz, że jesteś moja – Elisabeth Noreback

Książka o psychoterapeutce, to coś dla mnie! – pomyślałam po przeczytaniu treści na tylnej okładce. W końcu to mój zawód, więc będę mogła się wypowiedzieć na ten temat. Zapraszam dzisiaj na recenzję thrillera psychologicznego Powiedz, że jesteś moja.”

 

Without Merit – Colleen Hoover

Recenzja ukaże się na początku sierpnia, ale mogę zdradzić, że wpisała się we mnie na dobre. Poruszyła mnie i na nowo pokochałam Hoover.

 

Szczególnie polecam:

 


Brałam udział w wyzwaniach:

52 książki 201815 książek (ogólnie 51)

18 książek w 2018 roku – 1 (ogólnie 3)

Moje osobiste wyzwanie dotyczące przeczytaniu 18 książek z półki stanęło i ani drgnęło w tym miesiącu. Zostało aż 16 pozycji do odhaczenia. Więcej o tym wyzwaniu piszę w poście:

18 książek w 2018 roku – MOJE WŁASNE WYZWANIE


Inne:

Dodatkowo na blogu opublikowałam

Paczucha od Moondrive’a… czyli Gemina – Jay Kristoff

Psychologia jest wśród nas… czyli fobie dotyczące literatury

Wakacyjna Wymianka książkowa… czyli świetna zabawa dla każdego książkoholika! 🙂

Nowości Wydawnicze 9.07. i 16.07.2018 Zysk i S-ka Wydawnictwo

Mundial, mundial, wszędzie Mundial… Pakiet Sportowy – Wydawnictwo Zysk i S-ka

Płomień pod Lodem – Luz Gabás /ZAPOWIEDŹ/

IV Edycja Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego

Na sierpniowych półkach… z Czwartą Stroną /ZAPOWIEDZI/

oraz recenzje książki, którą przeczytałam w poprzednim miesiącu:

Ogarnij się! – Sarah Knight

More Happy Than Not. Raczej szczęśliwy niż nie – Adam Silvera

 


Nowości na mojej półce:

BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce -> tutaj i tutaj i tutaj i tutaj

 


 

JAK WAM MINĄŁ MIESIĄC?

6 thoughts on “OSTATNI DZIEŃ MIESIĄCA /07.2018/

Dodaj komentarz