Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Jadąc na krótki urlop do miejscowości z ogromnym jeziorem potrzebowałam czegoś lekkiego i przyjemnego do czytania. Ku mojej wielkiej radości w księgarniach pojawiła się książka Kasie West z motywem przewodnim idealnie pasującym do klimatu mojego wypoczynku – jeziorem. Słuchaj swojego serca połknęłam w kilka godzin, a dzisiaj zapraszam na krótką recenzję.

Autorka jest znana z lekkich, niezobowiązujących romansów i właśnie tego mi było trzeba. Słuchaj swojego serca ma prześliczną i klimatyczną okładkę, która już sugeruje o czym będzie lektura. Fabuła nie jest skomplikowana, ani wyszukana, ale pełna emocji i ciepła, zrozumienia i podążania za własnymi marzeniami. Dotyka tematu młodzieży, a przede wszystkim wybrania życiowej drogi po skończeniu szkoły, ale także problemu stereotypów i uprzedzeń do innych.

Od pierwszych stron poznajemy dziewczynę imieniem Kate, która wychowała się w małej miejscowości z ogromnym jeziorem. Jej rodzina prowadzi marinę, gdzie chętnie pomaga, bo jezioro jest dla niej rajem na ziemi. Kate to dziewczyna dość zamknięta w sobie, której wystarczy jedna przyjaciółka od serca. Cała akcja zaczyna się w momencie, kiedy jej rocznik, jako najstarszy w szkole, ma za zadanie poprowadzić szkolny podcast. Ku zaskoczeniu i początkowej niechęci to właśnie Kate zostaje wybrana do jego współprowadzenia. Ta sytuacja jest dla niej trudna z powodu nieśmiałości i niepewności, jednak w miarę czasu Kate dostrzega nowe możliwości, poznaje innych ludzi, w tym nową miłość jej przyjaciółki.

Kasie West to powieściopisarka, której książki czyta się jednym tchem. Jestem zadowolona, że sięgnęłam po tę lekturę, chociaż nic odkrywczego nie ma w scenariuszu, który napisała. Trzeba jednak położyć nacisk na zabawne dialogi, mocne przyjaźnie i lekkość tematu. Oczywiście głównym motywem jest tutaj miłość, co ja akurat uwielbiam w takich powieściach.

“Upomniałam siebie, że morderstwo nadal jest uważane za przestępstwo we wszystkich pięćdziesięciu stanach, i napisałam: Twoje szczęście, że tak dobrze nie oceniasz.

Podsumowując, Słuchaj swojego serca to historia młodych ludzi, którzy wchodząc w dorosłość poznają własne słabości i zalety. Nabywają również umiejętności słuchania tego, co im podpowiada serce a jednocześnie zwracania uwagi na bliskie osoby. Autorka nieźle wykreowała bohaterów, a pomysł podcastów to duży plus tej powieści. Polecam fanom West, ale również wszystkich czytelnikom ceniącym sobie lekkie opowieści na upalne dni.

Słuchaj swojego serca

Autor: Kasie West
Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski
Wydawnictwo: Feeria Young
Tytuł oryginału: Listen to Your Heart
Data wydania: sierpień 2018
Liczba stron: 376
Kategoria: literatura młodzieżowa

4 thoughts on “Słuchaj swojego serca – Kasie West

  1. O autorce trochę już słyszałam, ale jej książek nie miałam okazji poznać. Tego tytułu jakoś specjalnie w planach nie mam, ale kto wie. Może akurat na koniec wakacji wpasuje się idealnie 🙂

Dodaj komentarz