Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Przeczytałam:  7 książek

Sierpień był okresem totalnego zwolnienia. Czytałam, ale już nie tak dużo jak w lipcu, także miesiąc kończę z 7 pozycjami. Właściwie 7 i dwoma połówkami, ponieważ jestem w trakcie dwóch innych książek. W te upalne dni pozwoliłam sobie również na chwilę relaksu na tygodniowym urlopie, gdzie bardzo odpoczęłam i naładowałam baterie. Poza tym spróbowałam nowego sportu – nart wodnych na wyciągu! Świetnie się bawiłam, choć zakwasy trzymały mnie ponad tydzień.

Trzy mroczne korony – Kendare Blake

 

Kupiłam tę książkę w przedpremierowo i dostałam gratis audiobooka. To była przesłanka do wysłuchania tej pozycji. Długo mi to zajęło, ale skończyłam. Sama fabuła była dość ciekawa, ale w całości coś mi w niej brakowało. Więcej wrażeń opiszę już wkrótce w recenzji.

 

Apartament w Paryżu – Guillaume Musso

 

“Musso w charakterystyczny dla siebie sposób wplata tajemnice, śledztwo i coraz to nowe przesłanki, które rozwijają wątki. To powoduje, że ciężko przewidzieć wydarzenia, a akcja goni szybko i nieprzerwanie. Do tego poznajemy dużo nowinek ze świata sztuki, muzyki oraz śledzimy drogę bohaterów przez Paryż, Madryt aż po Nowy Jork.”

Jak zatrzymać czas – Matt Haig

 

“W dobie wszechobecnych możliwości zabiegów upiększających, operacji plastycznych oraz najlepszych kremów liftingujących nasze społeczeństwo jest oswojone z dążeniem do wiecznej młodości. Media kreują taki wygląd jako pożądany, co przekłada się na trudności w oswojeniu swojego starzejącego się ciała. W powieści Matta Haiga czytelnik dostaje motyw długowieczności w nowym wydaniu. “

Słuchaj swojego serca – Kasie West

 

“Autorka jest znana z lekkich, niezobowiązujących romansów i właśnie tego mi było trzeba. Słuchaj swojego serca ma prześliczną i klimatyczną okładkę, która już sugeruje o czym będzie lektura. Fabuła nie jest skomplikowana, ani wyszukana, ale pełna emocji i ciepła, zrozumienia i podążania za własnymi marzeniami. “

Dietoland – Sarai Walker

 

“Natomiast zamiast uroczych obrazków o odchudzaniu dostałam świetną pozycję o współczesnym świecie, do którego sama należę. Autorka zderza swoich czytelników z obrazem idealnej kobiety kreowanym w mediach, chorobach psychicznych, przemyśle kosmetycznym oraz prawami kobiet.”

Tamte dni, tamte noce – André Aciman

 

Po książkę sięgnęłam, bo oglądałam jej ekranizację, którą pokochałam. Recenzje już prawie skończyłam, więc spodziewajcie się jej na początku września. Zapraszam.

Żona między nami – Sarah Pekkanen, Greer Hendricks

 

Z pierwszego planu uchylonych drzwi można zobaczyć pokój z łóżkiem, a na skrzydełkach widnieje cały obraz pokoju. To jest świetne wprowadzenie do thrillera dwóch pisarek: Greer Hendricks i Sarah Pekkanen, który czytało mi się wyśmienicie. Polecam!

Szczególnie polecam:

Tamte dni, tamte noce – André Aciman 


Brałam udział w wyzwaniach:

52 książki 20187 książek (ogólnie 58)

18 książek w 2018 roku – 0 (ogólnie 3)

Moje osobiste wyzwanie dotyczące przeczytaniu 18 książek z półki stanęło i ani drgnęło w tym miesiącu. Zostało aż 16 pozycji do odhaczenia. Więcej o tym wyzwaniu piszę w poście:

18 książek w 2018 roku – MOJE WŁASNE WYZWANIE


Inne:

Dodatkowo na blogu opublikowałam

Kulturalnie…. czyli nowości i wydarzenia literackie w sierpniu 2018 r.

MOC FILMÓW… czyli co oglądałam w lipcu

 


Nowości na mojej półce:

BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce -> tutaj

 


 

JAK WAM MINĄŁ MIESIĄC?

1 thought on “OSTATNI DZIEŃ MIESIĄCA /08.2018/

Dodaj komentarz