Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Powstała pierwsza w Polsce platforma do pożyczania książek pomiędzy znajomymi. Poprzez Bilbo czytelnicy mogą dowiedzieć się jakie książki posiadają ich znajomi i wzajemnie je z nimi pożyczać.

Opublikowana na początku września 2018 platforma powstawała w Krakowie, już jednak teraz można w niej znaleźć ponad 3200 książek z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Katowic, Gdańska i wielu innych miejscowości.

Strona umożliwia użytkownikom dodanie swoich książek do bazy, jak też obserwowanie, jakie książki posiadają ich znajomi, a następnie pożyczania interesujących ich tytułów.

Społeczność „Bilbowiczów” jest zbudowana z osób które lubią czytać. Dzięki pożyczaniu od siebie książek, tworzy się okazja do spotkania i rozmowy, choćby na temat np. wspólnie przeczytanych książek. Dzięki dodatkowym refleksjom moze to być okazja do głębszego przeżycia lektury, a także dla budowania i wzmacniania więzi międzyludzkich.

Twórcy wierzą w to że książka to idealne medium ku łączeniu ludzi poprzez zabawę, rozmowy i wspólne literackie przeżycia.

W aplikacji Bilbo wszystkie pożyczenia są jasno widoczne, stąd dodanie książek do bazy pomoże także w rozwiązaniu wszelkich tajemniczych „zaginięć” pożyczonych książek.

Za inicjatywą stoi misja promocji czytelnictwa. Twórcy, poprzez włączenie elementu relacji z naszymi znajomymi, a także ludźmi poznanymi już na platformie, pragną sprawić, aby czytanie książek stało się bardziej atrakcyjne oraz by dostępność książek, których zabrakło w bibliotece (albo zabrakło na nie pieniędzy w kieszeni 😉 ), nie była już  problemem.

Trzech założycieli – Adam Zuba, Jakub Kubisiowski i Bartłomiej Gawęda pracują nad projektem już od lipca 2017 po godzinach swojej regularnej pracy.  Finansują jego utrzymanie i rozwój z własnych środków, mając przy tym nadzieje że uda im się wywrzeć wpływ na uatrakcyjnienie i spopularyzowanie czytelnictwa.

Projekt można znaleźć pod adresem www.poznajbilbo.pl.

 

Jesteście zainteresowani?

7 thoughts on “Nowa inicjatywa czytelnicza! Każdy będzie mógł zostać biblioteką!

  1. Świetna inicjatywa! Nie słyszałam o niej wcześniej… Niestety nie dla mnie, bo podejrzewam że nie znajdzie się wielu użytkowników z Bieszczad;) Ale oby strona długo działała i promowała czytelnictwo;)

  2. Wspaniała inicjatywa. Pomysł jest bardzo ciekawy, w końcu wielu książek, np. niedawnych premier nie znajdzie się w bibliotece, więc fajnie, że jest taki pomysł. Poza tym książka po przeczytaniu powinna mieć drugie życie, a nie kurzyć się na półkach 🙂
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz