Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Dzisiaj Święto Miłości i wszystkich zakochanych. Osobiście lubię Walentynki, ale chciałam się troszeczkę zbuntować i przygotować coś innego niż “Najlepsze miłosne książki”. Tego w sieci jest pełno, więc u mnie odwrotnie.

Każdy z nas zakochując się pragnie szczęścia, bliskości, poczucia bezpieczeństwa i szacunku. I oczywiście miłości po grobową deskę. Niestety nie wszystkie nasze związki są z happy endem. Dlatego dzisiaj przedstawiam Wam drugą stronę miłości – tę okrutną, brutalną, egoistyczną czy po prostu chorobliwą. Mam dla Was kilka książek o związkach, z których trzeba wiać gdzie pieprz rośnie.

Jeśli interesuje Cię obsesyjne dążenie do miłości

OKRUTNE PRAGNIENIE – ARAMINTA HALL
Jest to książka o mężczyźnie z zaburzoną osobowością zakochanym w swojej kobiecie. Wszystko byłoby dobrze, jednak ta miłość nie jest zdrowa. Kobieta odchodzi, ale to nie przeszkadza bohaterowi żyć jakby Ona dalej była przy nim i kontynuować grę erotyczną z dawnych lat. To wszystko doprowadza do tragicznych skutków.
Cała recenzja.

Jeśli interesuje Cię związek z psychopatą

Ten jeden dzień - Kaira Rouda

TEN JEDEN DZIEŃ – KAIRA ROUDA
Thriller psychologiczny, z mocnym naciskiem na psychologiczny. Narracja pierwszoosobowa mężczyzny pozbawionego empatii jest tutaj kluczowa. Dzięki niej wchodzimy do głowy mężowi, który realizuje plan życia (małżeństwa, dzieci, pracy) jak biznesplan, w którym nie ma miejsca na niepotrzebne wydarzenia, rzeczy a nawet… ludzi. Przerażający w swojej istocie.
Cała recenzja.

Jeśli interesuje Cię małżeństwo oparte na przemocy

Żona psychopaty - Teresa Eva Opoka

ŻONA PSYCHOPATY – TERESA EWA OPOKA
Tym razem historia opowiedziana z perspektywy kobiety będącej w przemocowym związku. Kiedy kochasz, a dostajesz w zamian ból i cierpienie. Kiedy potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa, a dostajesz strach i niepewność. Książka warta przeczytania zwłaszcza, że dzieje się na polskim podwórku.
Cała recenzja.

Jeśli interesuje Cię spojrzenie na “idealnego” męża

It ends with us - Colleen Hoover

IT ENDS WITH US – COLLEEN HOOVER
Przepiękna opowieść o miłości, która okazała się pomyłką. Główna bohaterka jako dziecko była świadkiem przemocy domowej i postanowiła sobie, że nigdy nie dopuści tego we własnym dorosłym życiu. Tylko czy łatwo wyjść ze schematu? Walka o siebie i swoje szczęście nie jest prosta. To również książka o przemocy.
Cała recenzja.

Jeśli interesuje Cię wątek zdrady, zazdrości, kochanki i byłej żony

Żona między nami - Greer Hendricks, Sarah Pekkanen

ŻONA MIĘDZY NAMI – GREER HENDRICKS I SARAH PEKKANEN
Ciekawy obraz zdradzonej żony, która z dostatniego życia musi przejść na własne utrzymanie. Jej opowieść świadczy o skrywanej ranie w sercu. Druga narratorka to młoda kobieta poznająca bogatego faceta, z którym chce ułożyć sobie życie. Każda z nich odkrywa w swojej historii strzępki informacji doprowadzając do niespodziewanego zakończenia.
Cała recenzja.

Jeśli interesują Cię morderstwa na tle obsesyjnej miłości

Obsesja - Katarzyna Berenika Miszczuk

OBSESJA – KATARZYNA BERENIKA MISZCZUK
Zakład psychiatryczny to idealne miejsce do rozgrywających się wydarzeń. Młoda pani psychiatra zaczyna być adorowana przez tajemniczego wielbiciela a w szpitalu dochodzi do morderstw, które mogą się łączyć z otrzymywanymi listami od wielbiciela.
Cała recenzja.

Jeśli interesuje Cię historia oparta na faktach o miłości z finałem, który nigdy nie powinien się wydarzyć

Strefa cienia - Wiktoria Zender

STREFA CIENIA – WIKTORIA ZENDER
Prawdziwa historia o młodziutkiej dziewczynie zakochującej się w dojrzałym mężczyźnie. Trzy lata życia w zagrożeniu, skrajnej przemocy, poniżeniu, strachu zakończone czynem, który na zawsze zmienił bohaterkę. Książka oparta na faktach i to chyba przeraża najbardziej.
Dla zainteresowanych – druga część Strefa światła pozwala dostrzec dobroć ludzi.

Podsumowując, mam nadzieję, że o takich historiach możemy poczytać tylko w książkach. Jeśli nie, to chociaż one mogą pokazać komuś, że da się żyć inaczej i warto walczyć o siebie. Pokazuje to najlepiej seria Wiktorii Zender – Strefa cienia i Strefa światła.

Czytaliście proponowane książki?
Znacie inne książki o strasznych miłościach?
Zapraszam do komentowania.

10 thoughts on “AntyWalentynki… czyli książki o miłości, której nikt nie chce zaznać

  1. Nie znam żadnej z tych książek, więc się nie wypowiem na ich temat. “It ends with us” mam na półce, więc zapewne przeczytam, reszta jakoś mnie nie zainteresowała.
    Ale fajnie, że napisałaś o czymś przeciwnym niż lansowane w czasie “walentynkowym” przesłodzone historie miłosne 😉

Dodaj komentarz