Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Przeczytałam: 11 książek

Maj upłynął mi szybko i deszczowo. Chciałam w majówkę odpocząć i poczytać, ale padło na wielkie ogarnianie mieszkania, więc na czytanie nie miałam już siły. Choć 11 książek to dość ładny wynik – jestem zadowolona.

7 lat później… – Guillaume Musso

Ta książka nie należy do moich ulubionych tego autora. Była zbyt przewidywalna, co wcale nie znaczy, że nie czerpałam rzyjemności z czytania 🙂

Strażnik – Paulina Hendel

“Jednym z większych plusów jest pomysł autorki. Paulina Hendel wykreowała wizję nowej rzeczywistości, od której ludzie dawno się odzwyczaili. Aby przetrwać trzeba być odpornym na choroby i inne niedogodności.”

Tropiciel – Paulina Hendel

“Zakończenie poprzedniej części stanęło w takim miejscu, że potrzebował się dowiedzieć co będzie dalej. Paulina Hendel rozbudziła moją wyobraźnie, ale historia zatoczyła koło i rozpoczyna się w tym samym momencie, co pierwsza część.”

Jesteś wędrówką – Paulina Młynarska /audiobook/

“W Jesteś wędrówką Pani Paulina skupia się na przekazaniu odbiorcy zalet płynących z podróży oraz zdobywaniu nowych doświadczeń. Czytelnik może również wynieść z lektury przydatne informacje dla kobiet chcących wędrować samotnie. To wszystko okraszone jest oczywiście ciętym, ale inteligentnym komentarzem i szacunkiem do kobiet.”

Wynajmij sobie chłopaka – Steve Bloom

“Podsumowując, Wynajmij sobie chłopaka w przypadku książki, jak i filmu, nie wzbudził mojego entuzjazmu. Mimo, że jestem niepoprawną romantyczką i uwielbiam takie historie, to opowieść o zagubionym nastolatku nie odznaczyła się niczym wartym zapamiętania.”

Gwiazdy nadziei – I.M. Darks

Zabieram się za tą recenzje już kilka dni, ale musze najpierw poukładać myśli. Zdradzę jednak, że książka nie przypadła mi do gustu.

Łowca – Paulina Hendel

“Po raz kolejny z chęcią zagłębiłam się w świat, w którym demony atakują ludzi. Nie wiem czy to za sprawą czytania całej serii na jeden raz czy może lepszemu stylowi pisarskiemu, Łowca okazał się dla mnie najlepszą częścią.”

Eat Pretty. Jedz i bądź piękna – Jolene Hart

Książka, która motywuje mnie do zdrowszego odżywainia, więc polecam.

Eat Pretty. Jedz i bądź piękna. Twój osobisty kalendarz piękna – Jolene Hart

Kalendarz zamierzam prowadzić od kolejnego miesiąca, ale jak na razie jestem nim zachwycona 🙂

Znikający stopień – Maureen Johnson

“Maureen Johnson to autorka, której książki czyta mi się z przyjemnością. Ma własny styl, ale przy tym lekkie pióro, co przyczynia się do świetnych opisów, ogromu emocji i nieoczywistych wydarzeń.”

Dla Ciebie wszystko  – Nicholas Sparks /audiobook/

Dla ciebie wszystko opowiada o trudnej miłości, która zgodnie z przysłowiem – nigdy nie rdzewieje. Dowson i Amanda mimo wielu lat spotykają się na weekend, aby pożegnać najbliższego przyjaciela, a w tym czasie w ich życiu zachodzą zmiany. “ 

Szczególnie polecam:


Brałam udział w wyzwaniach:

52 książki 201911 książek (ogólnie 51)

Wyzwanie LC 20193 książka

Wyzwanie LC na na maj – przeczytać książkę, której tytuł to jeden wyraz. Do tej kategorii wybrałam 5 pozycji i nie przeczytałam żadnej z nich. W zamian zabrałam się za serię o jednowyrazowym tytule – Strażnik, Tropiciel i Łowca autorstwa Pauliny Hendel.


Inne:

Dodatkowo na blogu opublikowałam

MOC FILMÓW… czyli co oglądałam w kwietniu

Majowe premiery: Zysk i S-ka, We Need YA, MUZA

oraz recenzje z poprzednich miesięcy:

Zostań w domu – Agnieszka Pietrzyk

Do wszystkich chłopców, których kochałam – Jenny Han /Wyzwanie LC 2019/


Nowości na mojej półce:

BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce -> tutaj

 

JAK WAM MINĄŁ MIESIĄC?

4 thoughts on “OSTATNI DZIEŃ MIESIĄCA /05.2019/

  1. Mam nadzieję, że czerwiec będzie dużo ładniejszy niż maj. Gratuluję świetnego wyniku! Znam jedynie wersję filmową “Wynajmij sobie chłopaka” – przyjemny, nieco naiwny film do obejrzenia na raz. Po książkę sięgać nie będę.

Dodaj komentarz