Mit motywacji – Jeff Haden /AUDIOBOOK/

Sięgając po poradniki zawsze zastanawiam się czy rzeczywiście coś z niego wyciągnę. Niestety większość to tylko kolejna pozycja do odhaczenia, o której zapominam szybciej niż ją przeczytałam. Tym razem chciałam się przekonać co ciekawego ma do powiedzenia Jeff Haden w swojej książce Mit motywacji.

Za chwilę koniec roku, więc ponownie zacznie się tworzenie list i postanowień noworocznych, tylko po to, aby zapomnieć o nich po kilku tygodniach. Może zatem postawić na lekturę poradnika o motywacji, aby zwiększyć swoje szanse w następnym roku? Przyznam szczerze, że sięgając po Mit motywacji nie oczekiwałam rewolucji w swoim życiu. I może za szybko zdradzę, że miałam rację.

Realizacja planów wymaga skupienia i motywacji, a te cechy są dość ciężkie do odkrycia w sobie. Autor poradnika ma własną definicję motywacji i w 260 stronach przedstawia swój pomysł na osiągnięcie sukcesu. Niestety nie opisze wydania książki, ponieważ słuchałam jej jako audiobook. Zajęło mi to ze 4 godziny (w przyśpieszeniu). Poradnik słuchało się przyjemnie, styl autora był prosty i lekki, co dawało możliwość szybkiego przyswojenia wiedzy.

Jeff Haden w 9 rozdziałach opisuje rady, które nie są dla mnie nowością. Wszystko, o czym słuchałam – już wiem, co oznacza zero nowości i świeżego spojrzenia na sprawę motywacji. Motywacja do zadania to mit – zdaniem autora – prawdziwa motywacja pojawia się dopiero jak rozpoczynamy określone działanie i trzymamy się planu. To skreślanie kolejnych zadań z naszej listy powoduje zwiększenie motywacji i chęci do zrealizowania większego celu. Aby to osiągnąć wystarczy podzielić duże plany na małe kroki.

Skuteczne? Owszem!

Coś wnoszącego do mojej wiedzy? Absolutnie nie!

Zgadzam się z większością opisanych przez autora zaleceń. Jednak odnoszenie się do przykładów znanych amerykańskich osobowości, w niczym nie pomaga. Poza tym dawanie przepisu na odchudzanie było dla mnie nie na miejscu, zwłaszcza że były to sztampowe rady rodem z kolorowych gazet.

Dlatego książka Mit motywacji to poradnik jakich wiele, ogólny i schematyczny. Jeśli miałabym już polecić, to komuś, kto bardzo potrzebuje uporządkować swoją wiedzę i przypomnieć sobie kroki do realizacji celów.

Mit motywacji

Autor: Jeff Haden

Wydawnictwo: Marginesy

Kategoria: poradnik

Może i te posty polubisz

Dodaj komentarz