Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Nie miałam okazji zapoznać się z poprzednimi książkami Austina Kleona, ale zauważyłam, że wszystkie stawiają na rozwój osobisty. Rób swoje! 10 sposobów na kreatywność w każdym czasie to krótkie czytadło dla osób potrzebujących wsparcia w pracy kreatywnej. Dzisiaj przedpremierowo kilka słów o tej pozycji.

 PREMIERA 21 KWIETNIA 2020

Na początku autor przedstawia nam swoje przemyślenia dotyczące powstania tej lektury i wyjaśnia, co zawiera. Niby niepozorna, bo ma mniejszy rozmiar, a jednak treść wystarcza do przedstawienia istoty problemu. Dodatkowo strona wizualna jest dopracowana a ilustracje i cytaty podkreślają luźny styl książki.

Rób swoje składa się z 10 rozdziałów, w których są poruszone metody na zwiększenie kreatywności. Muszę przyznać, że niektóre są dość wtórne, np.: zrób sobie „święte miejsce” – czyli miejsce do odpoczynku i wyciszenia. Nic odkrywczego, chociaż sposób przedstawiony przez Austina Kleona nabierają sensu po przeanalizowaniu wszystkich punktów. Dopiero kiedy czytelnik zacznie organizować sobie przestrzeń i czas może uruchomić pokłady twórczego myślenia.

Poradnik może dać kopa wszystkich tym, którzy potrzebują przypomnieć sobie proste i skuteczne metody. Nadaje się zarówno do zawodów artystycznych, ale także do uprawiania kreatywnego hobby. Myślę, że każdy może wynieść z tej książeczki coś dla siebie. Jednym z ważnych dla mnie tematów poruszanych przez autora jest odwrotna strategia dotycząca tworzenia rzeczy dla samej przyjemności. Często spotykam się z nawoływaniem do przemienienia swojego hobby w pracę, wtedy podobno w życiu jest łatwiej. Austina Kleona uważa przeciwnie – warto poświęcać czas na swoją pasję bez konieczności zamieniania tego w biznes, bo to grozi utratą satysfakcji i radości.  

Rób swoje! 10 sposobów na kreatywność w każdym czasie to przyjemna książka, do której warto wracać, zwłaszcza w chwilach wypalenia czy niemocy twórczej. Porady mogą odblokować odkrywczość, oryginalność oraz energię do tworzenia. Podsumowując słowami autora: Zwróć uwagę, na co zwracasz uwagę!

Rób swoje! 10 sposobów na kreatywność w każdym czasie
Autor: Austin Kleon
Wydawnictwo: Sensus
Ilość stron: 214
Kategoria: rozwój osobisty, poradnik
Premiera: 2020-04-21

1 thought on “Rób swoje! 10 sposobów na kreatywność w każdym czasie – Austin Kleon /PRZEDPREMIEROWO/

Dodaj komentarz