Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Seryjni mordercy zawsze przyciągali opinię publiczną, o czym świadczą liczne publikacje na ten temat. Dzisiaj proponuje Wam przyjrzenie się najnowszej lekturze właśnie o zwyrodnialcach, którzy zostali zapamiętani przez swoje liczne zbrodnie. Michelle Kaminsky zebrała w swojej książce odpowiedzi na wiele pytań związanych z tym tematem. Premiera już 6 maja 2020 r.

Niecodzienna forma tej publikacji jest świeżością wśród książek o największych zbrodniach, ponieważ nie skupia się na opisywaniu całych zagadnień, lecz na odpowiadaniu na zadane pytania. Zdecydowanie jest to książka dla osób mających już wiedzę z tego zakresu i znających sławnych morderców, gdyż w wielu odpowiedziach autorka wraca do tych samych zbrodniarzy. Na przykład podczas omawiania narzędzi, potem typów seryjnych morderców. W moim przypadku wprowadzało to pewien chaos, bo nie wszystkie prezentowane postacie znam. Rozwiązaniem byłoby streszczenie na początku krótkiej biografii omawianych osób.

Książka podzielona jest na sześć rozdziałów: zacznijmy od podstaw, gdzie prezentowane są statystki, narzędzia, typy morderców, a potem kolejno: najsłynniejsi seryjni zabójcy, seryjne morderczynie, seryjni zabójcy na świecie, seryjni zabójcy nieco mniej znani, ale równie odrażający oraz sprawy nierozwikłane lub wciąż w toku. Jak widać jest zróżnicowanie i każdy znajdzie coś dla siebie. Plusem Seryjnych mordercy jest pokazanie ogółu zachowań i skupienie się na mało znanych postaciach, w tym kobiety. Zazwyczaj takie publikacje dotyczą najczęściej mężczyzn, więc na pewno można poszerzyć swoją wiedzę.

Niestety po lekturze książki Michelle Kaminsky przychodzi smutna refleksja, że nawet najmilszy i elokwentny sąsiad może posiadać mroczną stronę, której nie chce się poznać. Jako psycholog dowiedziałam się kilku ciekawych informacji z badań, a także tego co nie zostało potwierdzone a ukształtowało stereotypowe myślenie o zabójcach. Należy również wspomnieć o bibliografii, która pozwoli najbardziej zainteresowanym sięgnąć po odpowiednie źródło.

Seryjni mordercy to zwięzła książka o wstrząsających i okrutnych wydarzeniach, która jak na swoją treść ma dość łatwy do przyswojenia format. Może ona być uzupełnieniem wiedzy lub początkiem przygody z poznawaniem kryminalistów. Trzeba jednak pamiętać, że kryminały i horrory to fikcja literacka, a w przypadku tej pozycji wszystkie opisane sytuacje się wydarzyły, choć w niektóre zachowania morderców (np. picie krwi, kanibalizm) ciężko uwierzyć. Polecam zainteresowanym.

Seryjni mordercy. Wstrząsające wydarzenia. Okrucieństwo. Narzędzia zbrodni
Autor: Michelle Kaminsky
Wydawnictwo: MUZA
Ilość stron: 368
Kategoria: literatura faktu
Premiera: 2020-06-05

2 thoughts on “Seryjni mordercy – Michelle Kaminsky /PRZEDPREMIEROWO/

  1. Dzisiaj skończyłam czytać tę książkę i była nawet całkiem satysfakcjonującą lekturą.Może i nie była dla mnie jakoś zaskakująca, ale dobrze się ją czytało. Chociaż ze względu na niektóre opisy osoby wrażliwe nie powinny po nią sięgać.

Dodaj komentarz