Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Thriller psychologiczny musi mieć to coś, aby zaskoczyć czytelnika. Tajemnica, mroczna atmosfera i finał, który wpada w pamięć – to zdecydowanie przepis na sukces. Nowa powieść duetu Elizabeth Keenan i Grega Wandsa, którzy publikują pod pseudonimem E. G. Scott – zapowiadała się na piątkę z plusem. Dzisiaj kilka zdań o Dlaczego właśnie ja – zapraszam na recenzję przedpremierową.

PREMIERA 27 STYCZNIA 2021 r.

Po pierwsze na uwagę zasługuje spójność książki. Już czytałam lektury pisane przez dwie osoby i wiem, że nie zawsze jest równe tempo. W tym przypadku wszystko zagrało. Książkę czytało się szybko, bez postojów i byłam zainteresowana wydarzeniami.

W kręgu najważniejszych wydarzeń jest Charlotte. Kobieta, która z powodu błędu na stole operacyjnym musiała pożegnać się z zawodem lekarza. Poznajemy ją kilka lat później, kiedy zaangażowała się w praktykę akupunktury. Jej nowa praca przynosi jej radość, a przyjaciółka obok z gabinetu Rachel dopełnia jej nowe życie. Serce Charlotte bije mocno do Petera, choć w tym związku nie brakuje dramatyzmu i tajemnic. Dodatkowo autorzy postawili na przedstawienie narracji ze strony dwóch detektywów prowadzących dochodzenie w sprawie śmierci młodej kobiety. Najdziwniejsze jest to, że kontaktem w nagłych przypadkach odnalezionych przy zwłokach jest Charlotte, która… jak się okazuje podczas oględzin kobiety – nigdy nie widziała jej na oczy.

Fabuła nabiera tempa, ponieważ wspomniana kobieta nie jest jedyną ofiarą, a wszystkie tropy prowadzą do Charlotte. Kobieta z w miarę poukładanego życia, trafia w sam środek intrygi, gdzie zaczyna podejrzewać najbliższych o spisek. Rachel ma przed nią tajemnice, Peter się nie odzywa a matka nigdy nie była dla niej wsparciem. Jest jeszcze przeszłość bohaterki, która może mieć wpływ na rozwiązanie zagadki.

Dlaczego właśnie ja to thriller z dobrymi bohaterami, nieźle skrojoną tajemnicą, jednak finał zagadki nieco osłabił mi lekturę. Co prawda nie odgadłam mordercy, ale ostateczna scena nie podziałała na mnie tak jak powinna. Mało mnie przekonał główny motyw zabójcy. Pomimo tego przez książkę przebrnęłam szybko i finalnie jestem zadowolona z lektury.

Czytaliście?

Dlaczego właśnie ja, E. G. Scott, Wydawnictwo: MUZA, stron: 480, thriller psychologiczny

Leave a Reply