Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Czasami zaczynając czytać nie mam zbyt dużych oczekiwać od książki. Jedynie czego chcę to dobrej rozrywki. Tym właśnie kierowałam się wybierając Próby śmierci – pierwszy tom trylogii Akademii Mrocznych Zaklęć. Premiera książki 10 lutego 2021 r. a ja już dzisiaj zapraszam na kilka słów o najnowszej książce K.F. Breene i Shannon Mayer.

Poznajcie Wild – teksańską osiemnastolatkę, która musi sobie radzić w życiu. Ranczo jest na jej głowie, problemy finansowe się piętrzą, a do tego ma pod opieką schorowanego ojca i nastoletniego brata Billy i siostrę Sam. Życie nigdy jej nie rozpieszczało zabierając jej mamę, starszego brata Tommiego, który zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w college’u oraz najlepszego przyjaciela z dzieciństwa. Poznajemy ją jako sprytną, silną i niezależną kobietę. Te cechy mogą okazać się przydatne, ponieważ jej brat dostaje wezwanie do Akademii, a brak stawienia się grozi śmiercią jej rodziny. Dopiero w tym momencie Wild dowiaduje się, że świat wokół niej może być bardziej skomplikowany niż jej się wydaje. Chcąc uratować rodzinę, a jednocześnie wiedziona ciekawością śmierci starszego brata Tommiego – podaje się za Billego i zgłasza się do Akademii Mrocznych Zaklęć.

Treść książki nie jest zbyt skomplikowana: dziewczyna staje do próby i wyróżnia się na tle innych bohaterów. Czasami miałam wrażenie, że już to gdzieś czytałam. Pomimo tego Wild jest ciekawą bohaterką, która zdobyła moją sympatię. Bardzo szybko wdrożyłam się w akcję i ciężko było mi odłożyć książkę. Spowodowane było to lekkim stylem autorek i pełnym przygód i pomysłów fabule. Jak można się domyśleć na drodze Wild stają magiczne osoby, zarówno te dobre, jak i te chcące jej zguby. W pierwszym tomie niewiele się wyjaśnia, ale zakończenie sprawia, że chętnie sięgnę po dalsze części.

Podsumowując, K.F. Breene i Shannon Mayer napisały książkę dla nastolatków, którzy lubią fantastykę i magiczne istoty. Pozycja ma ponad 200 stron, co daje możliwość pochłonąć ją w jeden wieczór. Polecam dla czystej rozrywki.

Próby śmierci, autor: K.F. Breene, Shannon Mayer, cykl: Akademia Mrocznych Zaklęć (tom 1), Wydawnictwo W.A.B., stron: 249, fantastyka młodzieżowa, PREMIERA 15 LUTEGO 2021 r.

Leave a Reply