Zdarza mi się świadomie wybierać obejrzenie filmu, niż przeczytanie książki. Dotyczy to najbardziej sensacji. Ten rodzaj literatury nie przemawia do mnie i zdecydowanie wolę oglądać pościgi na ekranie. Ponad to nie jestem w stanie zapoznać się ze wszystkimi książkami, z którymi chcę, więc produkcja filmowa umożliwia mi poznanie historii. Ten rok ma kilka perełek, na które na pewno się skuszę.

Już w styczniu zaczynami Zaułkiem koszmarów (reż. Guillermo del Toro) na podstawie książki Williama Lindsay Gresham o takim samym tytule.

Jakiś czas temu została świetnie zekranizowana powieść Agathy Christie i na całe szczęście ponownie 11 lutego wchodzi kolejny jej kryminał Śmierć na Nilu (reż. Kenneth Branagh). Jestem pewna, że ten film będzie dopracowany i już nie mogę się doczekać finału 🙂

Następną produkcję, którą muszę obejrzeć jest Cyrano (reż. Joe Wright) autora Edmondo Rostanda. Lubię filmy kostiumowe i bardzo mi się spodobał zwiastun, bo ja lubię filmy o miłości. Cyrano obejrzymy 18 lutego.

Inni ludzie (reż. Aleksandra Terpińska) to już kolejna ekranizacja książki Doroty Masłowskiej. Nie jestem zwolenniczką prozy tej autorki, ale jednocześnie interesuje mnie ta powieść, wobec tego historia idealnie nadaje się do obejrzenia i zaspokojenia mojej ciekawości. W kinach od 18 marca.

Między marcem a czerwcem nie znalazłam żadnej ciekawej dla mnie ekranizacji. Dopiero 22 lipca będę biegła do kina na Gdzie śpiewają raki (reż. Olivia Newman). Tę książkę czytałam w poprzednim roku i byłam nią oczarowana, więc nie mogę przegapić uczty kinowej. Delia Owens zdobyła moje serce, więc teraz pora na film!

Ostatnia książka przeniesione na duży ekran to: Słowik (reż. Mélanie Laurent) w okolicach końca roku. Książka Kristin Hannah była dla mnie lekturą wyjątkową, bardzo emocjonującą i do dzisiaj siedzi mi w głowie. Niestety nie ma jeszcze zwiastuna do tej ekranizacji.

A WY JAKICH EKRANIZACJI NIE MOŻECIE SIĘ DOCZEKAĆ?

  • zwiastuny pochodzą z YT.

Leave a Reply