Wyzwanie lutowe również zaliczone. Miałam bardzo szeroki wybór z pośród 15 książek, które najbardziej do mnie przemówiły. Udało się skończyć trzy: Trzy siostry, Beze mnie jesteś nikim oraz Gomora. Zaczęłam słuchać Outpost w audiobooku i jakoś odlatywałam myślami, więc przerwałam tę książkę. Na pewno zrobił na mnie wrażenie reportaż o przemocy w polskich domach, ale Gomora także była dość ważną dla mnie pozycją. Trzy siostry były zbliżone do Słowika, gdzie tematyka dotykała II Wojny Światowej. Jestem zadowolona z wyniku!

Zadanie na marzec 2022 brzmi:

Przeczytam książkę zza wschodniej granicy lub o krajach z Europy Wschodniej.

Wybór padł na:

“Według definicji United Nations Statistics państwami Europy Wschodniej są: Bułgaria, Czechy, Węgry, Rumunia, Białoruś, Mołdawia, Rumunia, Rosja, Słowacja, Ukraina. Jeśli chodzi natomiast o kraje „zza wschodniej granicy”, zachęcamy do sięgnięcia po dzieła twórców i twórczyń nie tylko z państw europejskich dosłownie graniczących z Polską od wschodu, ale także tych położonych jeszcze dalej, nawet na pograniczu Europy i Azji, jak Armenia, Azerbejdżan czy Gruzja.”

Wybrałam sobie dwie książki Słowackiego pisarza, które najbardziej mnie zaciekawiły. Są to horrory, więc oprócz wyzwania LC sięgnę po nowy gatunek literacki.

CZYTALIŚCIE JUŻ TE KSIĄŻKI?

Leave a Reply