Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Recenzja www.empik.pl:

“Facet na telefon 2. Grzesznik” A. J. Gabryela to powieść dla kobiet, które rozpaliła pierwsza część książki, jak również dla tych, które chcą poznać smak prawdziwej namiętności.
Główny bohater Adam G., zawodowo zajmuje się zaspokajaniem najróżniejszych potrzeb erotycznych swoich klientek. Nigdy z żadną z nich się nie związał. Wszystko nagle się zmienia, gdy pewnego dnia spotyka na swej drodze piękną i zmysłową kobietę, którą pragnie mieć tylko i wyłącznie dla siebie. Ale czy mężczyzna, który miał dziesiątki partnerek, może wymagać wierności od kobiety? I czy naprawdę sam jest gotowy na poważny związek? Trudno wyzbyć się przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć. A może miłość tak łatwo pomylić z pożądaniem? Tym bardziej, że owoc namiętności tak słodko kusi…
Moja opinia:

Pierwszą książkę “Faceta na telefon” przeczytałam zachłannie, szybko i miałam niedosyt. 
Druga część zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Na początku byłam przygotowana na podobną erotyczną lekturę, a tu autor mnie zaskoczył. Zaczyna się tak, że nie można się od niej oderwać i pragnie się dalej poznać losy bohatera.
Grzesznik to mężczyzna przystojny, inteligentny, szczęśliwy, bo może
wykonywać cudowna pracę łącząc przyjemne z pożytecznym. A jednak Adam
pokazuje, że seks za pieniądze rodzi komplikacje w życiu, stwarza
trudności, nie do końca pozwala “normalnie” żyć. Bohater zaczyna tęsknić
za miłościom, uczuciem, bliskością. 
Grzesznik Adam to Polak ukrywający się pod pseudonimem. Jego fach to prostytucja. Mimo, że temat ciężki, książka wbija w fotel. Nie jest to książka o wielkich miłościach i szczęśliwych zakończeniach. Tutaj widoczny jest realizm, który bywa okrutny. Natomiast wydarzenia z jego profesji są doskonale opisane. 
Czytając “Faceta” przypominałam sobie opisy erotyczne w książce o Grey’u. Nie było czego porównywać – Adam opisuje seks pięknie, niebanalnie ale autentycznie. Mimo głównego wątku dotyczącego seksu za pieniądze, autor przekazuje czytelnikowi swoją perspektywę, wewnętrzne dylematy, przemyślenia, uczucia, które do łatwych nie należą. 
Bardzo pięknie i barwnie opisywane są kobiety. Adam zna się na tym, jest wnikliwy, bo to pozwala mu dobrze okreslić oczekiwania klientki. W wielu momentach współodczuwałam razem z Grzesznikiem, a to wielki plus tej książki. 
Druga część pozwala nam dobrze poznać Adama. Autor “Faceta” poznał się również na mnie, bo trafił do mnie, wniknął w moje myśli, sprawił, że chcę więcej. 

Interesująca książka, którą polecam z czystym sumieniem.

Dodaj komentarz