Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

W tym stosiku przewagą są książki recenzenckie, które ostatnio bardzo licznie przychodzą. W najbliższym czasie kolejne recenzje. A dzisiaj zapraszam od przyjrzenia się moim nowym nabytkom.

 • Mirror, mirror – Cara Delevingne – Wydawnictwo Jaguar
 • Barwy miłości. Uwodzenie – Kathryn Taylor – Wydawnictwo AKURAT
 • Kroniki Jaaru. Czarny amulet –  Adam Faber – Wydawnictwo Czwarta Strona
 • Skóra azjatycka pielęgnacja po polsku – Barbara Kwiatkowska
 • Mindhunter – John Douglas
 • Wróżka mimo woli – Ewa Zdunek – Wydawnictwo W.A.B.
 • Martwy błękit – Krzysztof Bochus – Wydawnictwo MUZA
 • Zobowiązanie. Przeczucia – Amy A. Bartol – Wydawnictwo AKURAT
 • Z popiołów – Martyna Senator – Wydawnictwo Czwarta Strona

 

Jestem bardzo ciekawa kolejnej części serii Przeczucia – Amy A. Bartol. Podoba mi się, że wydawnictwo trzyma się tej samej szaty graficznej w każdej części i tomy ładnie będą prezentować się na półce.

Ponadto jestem już w trakcie czytania Z popiołów, bo zaintrygował mnie opis, a Wróżka mimo woli czeka następna w kolejce. Ostatnio bardzo lubię czytać książki naszych rodzimych autorów. Do nich należy również seria Kronik Jaaru Adama Fabera, który zagości na Targach Książki w Krakowie. Wkrótce recenzje obu części tej serii.

Martwy błękit to kolejna pozycja, z której się cieszę, ponieważ zapowiada się mrocznie i intrygująco.

 

Czarna okładka nowej książki Kathryn Taylor reklamowana jako “gorące uniesienia, szaleńcze fascynacje, wyuzdane pragnienia” uzmysłowiło mi, że dawno nie czytałam dobrego erotyku. Liczę, że Barwy miłości zapewnią mi to, co obiecują.

Natomiast Mirror, mirror tak powieść, która mnie tak do siebie przyciąga, że po otworzeniu przesyłki musiałam się za nią zabrać. Ta żółta hipnotyzująca okładka uwodzi czytelnika intrygą i tajemnicą.

Kolejna książka to prezent od Mojego Kochanego K., który wiedząc, że serial Dexter należy do moich ulubionych, pomyślał o Mindhunter. Podtytuł zapowiada o “tajemnicy elitarnej jednostki FBI zajmującej się ściganiem seryjnych przestępców”. Wiele razy zastanawiałam się, czy jako psycholog nie pójść w kierunku profilowania. Może ta książka da mi jakiś wstęp do wiedzy na ten temat. Poza tym Netflix na jej podstawie wypuścił niedawno serial, który wkrótce zamierzam obejrzeć.

Ostatni i największy poradnik o pielęgnacji skóry pożyczyłam od koleżanki z pracy. Przyznaje się, że dobór kosmetyków podejmuje na podstawie spontaniczności lub losowości i czasem się rozczarowuje. Toteż dzięki książce autorstwa Barbary Kwiatkowskiej mam nadzieję to zmienić. Niedługo recenzja, więc nie będę zdradzać szczegółów.

 

Znacie książki powyżej?

Coś polecacie?

Coś odradzacie?

11 thoughts on “BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce

 1. Nie znam żadnej z tych książek, ale chętnie sięgnę po książkę Martyny Senator, bo bardzo mi się podobała jej inna książka i liczę na to, że “Z popiołów” również przypadnie mi do gustu 🙂
  Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz