Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Black Friday minął, choć nie był przeze mnie wyczekiwany to załapałam się na 2 za 3 w Empiku. Oglądałam wszystkie promocje w księgarniach i niestety się zawiodłam, ponieważ nie było jakiś ciekawych okazji. Tylko z Empiku wyszłam z 6 pozycjami, w tym zapłaciłam za 4. Zawsze to dwie książki gratis 🙂

 

Książkowe nowości:

 

 • Reemisja – Izabela Milik – od autorki z dedykacją 🙂
 • Pasażerka – Alexandra Bracken 
 • Indeks szczęścia Jupiter Lemon – Julie Igrael 
 • Wróć, jeśli masz odwagę – Estelle Maskame
 • Światło – Jay Asher
 • Love line – Nina Reichter
 • Ryngraf – Piotr Śliwiński – Wydawnictwo MUZA
 • Budżet domowy. Poradnik domowyod koleżanki z pracy 🙂
 • Społeczność terapeutyczna – George De Leon – od koleżanki z pracy 🙂
 • Dom szpiegów – Daniel Silva

O Indeksie szczęścia wiele słyszałam dobrego, tak samo jak o Pasażerce, która porusza mój ulubiony motyw – podróże w czasie. Kolejne trzy pozycje to typowe młodzieżówki, które tak lubię. Wróć, jeśli masz odwagę, Światło i Love line to YA z miłością w tle – idealne dla mojej duszy romantyczki.

Ryngraf to pozycja z fabuła w latach, o których lubię czytać – XVIII w., ale tym razem postawiłam na epopeję powstańczą – jak głosi cytat z okładki. Jestem ciekawa, gdyż to bardzo ciekawe i trudne czasy dla Polski. 

Poradnik domowy o budżecie oraz Społeczność terapeutyczna to zdecydowanie książki z mojego świata zawodowego, które dostałam od Moni (dzięki!).

Natomiast ostatnia pozycja jest mojego partnera, który uwielbia mocne klimaty przepełnione szpiegostwem i odkrywaniem zagadek – Dom szpiegów wydaje się idealny.

Pierwszą książkę ze stosiku dostałam od autorki, która debiutowała Z teściową za pan wróg. Tak więc druga pozycja Polskiej pisarki trafiła w moje ręce i z chęcią zobaczę co Reemisja ma do powiedzenia 😉 Książka trafiła do mnie z autografem:

 

 

 

Znacie książki powyżej?

Coś polecacie?

Coś odradzacie?

13 thoughts on “BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce

 1. O paru słyszałam, ale w sumie… nic więcej o nich nie wiem 🙂 A w Empiku nie traktowałabym tego jak dwóch książek gratis: mają ceny okładkowe, więc ta “książka gratis” to około 30% zniżki na książkę, a co za tym idzie – to tyle samo, ile kosztują mniej więcej książki w sieci. Także po prostu z zawyżonej ceny, robi się “normalna” – plus taki, że nie trzeba płacić za ewentualną przesyłkę, ale jeśli księgarnia ma paczkę w Ruchu za 4zł, to… dla mnie żadna różnica.

 2. To prawda, że na Black Friday nie było nic książkowego. Często gęsto było też tak, że koszta dostawy były jakieś oszałamiające. Nie znam żadnej pozycji ze stosu, ale czytałam ostatnio kilka bardzo dobrych recenzji książki Love line 🙂

 3. Kurcze, a ja akurat byłam bez pieniędzy jak była promocja w empiku i nie mogę tego przeżyć 😀 Mam nadzieję, że pojawi się niedługo ponownie (wtedy kiedy będzie mnie stać zrobić zamówienie). Co do książek, to nie czytałam żadnej, ale bardzo ciekawi mnie “Wróć, jeśli masz odwagę” 🙂

Dodaj komentarz