Stron: 404
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Piotr Jaśkowski
Wydanie: wyd. 2
ISBN: 978-83-8116-320-0
Sugerowana cena det.: 55,00 zł
Błyskotliwe i przystępnie napisane wprowadzenie do teorii chaosu, jednej z najbardziej znaczących koncepcji
naukowych ostatnich dekad
Współczesne badania chaosu zaczynają się w latach sześćdziesiątych XX wieku od odkrycia, że zupełnie proste równania matematyczne mogą modelować układy w każdym calu tak gwałtowne jak wodospady. Drobne różnice wyjściowe mogą szybko przekształcić się w potężne różnice końcowe. Zjawisko to otrzymało nazwę: wrażliwość na warunki początkowe. W pogodzie na przykład manifestuje się to w zjawisku żartobliwie nazwanym efektem motyla: motyl wywołujący dziś fale powietrza w Pekinie może być przyczyną huraganu w następnym miesiącu w Nowym Jorku. Kiedy badacze chaosu zaczęli myśleć o genealogii swej nowej nauki, znaleźli wiele intelektualnych śladów z przeszłości. Ale jedno było jasne: dla fizyków i matematyków prowadzących tę rewolucję w myśleniu punktem wyjścia był efekt motyla.
Książka Jamesa Gleicka opisuje narodziny tej nowej nauki, która widzi porządek tam, gdzie dotychczas obserwowano tylko przypadek, nieład i nieprzewidywalność, czyli chaos. Jak mówi Douglas Hofstadter, „Okazuje się, że tajemniczy typ chaosu czai się tuż za fasadą porządku – i co więcej, głęboko wewnątrz chaosu czai się jeszcze bardziej tajemniczy typ porządku”.
The New York Times
„Ekscytujący wywód. . . Niezwykła ilustracja tego, jak zmienia się struktura nauki”.
The New York Times Book Review
„Zaskakujące spojrzenie na nowo odkryte uniwersalne prawa”.
Chicago Tribune
„Niezwykle inspirująca książka. Podczas lektury odniosłem takie wrażenie, jakby ktoś właśnie znalazł wyłącznik
światła”.
Douglas Adams, autor Autostopem przez Galaktykę
Stron: 208
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Podróże Retro
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-383-5
Premiera: 04.06.2018
Sugerowana cena det.: 29,90 zł
Dorota Pasek
Stron: 336
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-364-4
Premiera: 04.06.2018
Sugerowana cena det.: 34,90 zł
„Wystarczy chwila, by wywrócić nasze życie do góry nogami, a co jeśli takich chwil jest więcej? Czas gniazdowania to powieść o życiu i zmianach, jakie serwuje los, nie pytając, czy nam się one podobają, czy nie. Zapierająca dech historia o uczuciach i tajemnicach… oraz o prawdziwym domu, którego poszukuje każdy z nas. Genialny debiut Doroty Pasek. Gorąco polecam!”
Michalina Foremska
„Nie jestem wielką fanką książek obyczajowych, chociaż nie ukrywam, że gdy jakaś powieść tego typu wpadnie mi w oko, potrafię dla niej zarwać noc. Tak było w przypadku tej książki. Nie potrafiłam się od niej oderwać i zachłannie przewracałam kolejne strony. Szybko nawiązałam nić porozumienia z autorką, jasne było każde jej słowo. Książkę Czas gniazdowania Doroty Pasek, mogę polecić każdemu czytelnikowi, który lubi powieści o zwykłych ludziach.”
Angelika Musiał
Książkowy świat Angeli
Marion Zimmer Bradley
Stron: 1160
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Dagmara Chojnacka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-352-1
Premiera: 04.06.2018
Sugerowana cena det.: 69,00 zł
Albowiem, tak jak mówię, zmienił się sam świat. Był taki czas, kiedy wędrowiec, jeśli miał ochotę i znał choćby kilka tajemnic, mógł wypłynąć łodzią na Morze Lata i dotrzeć nie do Glastonbury pełnego mnichów, lecz do Świętej Wyspy Avalon. W tamtych czasach wrota łączące światy unosiły się we mgle i otwierały się wedle woli i myśli wędrowca…
Morgiana, obdarzona darem Wzroku i związana z losem Artura Pendragona, swego brata- -kochanka, opowiada historię krótkiej świetności Camelotu. Nie jest to jednak opowieść o rycerskich czynach, lecz widziana kobiecym okiem wizja społeczeństwa u progu dziejowych zmian.
Isaac Asimov
Tym razem,nie znalazłam nic dla siebie.:)
Zysk i Spółka ma dobrą rękę do dobrych książek, pozdrawiam !
Mega kuszące są te Mgły Avalonu. Przeczytaj i koniecznie daj znać. Nawet mi napisz w komentarzu tak zwyczajnie gdybym długo nie zaglądała. Jeśli chodzi o te opowieści o Arturze i okrągłym stole, to kocham wszystko co filmowe, ale nic nie czytałam.