Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje
Najnowsze powieści Wydawnictwa Zysk i S-ka, które warto przeczytać pojawił się dzisiaj w księgarniach. Zapraszam Was do przejrzenia informacji o premierach.
MałgośkaAnna Nejman
Format: 145 x 210 mm
Stron: 320
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-404-7
Premiera: 09.07.2018
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

W trudnych sytuacjach zaskakujemy brawurą i inwencją, o które nigdy byśmy siebie nie podejrzewali

Pisarka Eliza zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Gretą. O nowej przyjaciółce wie niewiele ponad to, że wcześniej
nazywała się Małgorzata Rutkowska. Ciekawa przeszłości Grety zachęca ją do zwierzeń. Historia rozpoczyna się na polskiej wsi, gdzie Małgośka urodziła się i wychowała, niedoceniana przez rodzinę i otoczenie. Gdy dziewczyna kończy dwadzieścia lat, zostaje zaproszona do USA jako potencjalna dawczyni szpiku dla ciężko chorego stryja Bazylego, którego ledwo pamięta z dzieciństwa. W wyniku nieporozumienia, z torbą podróżną i kilkoma studolarowymi banknotami, Małgośka staje w środku nocy na progu amerykańskiego domu, w którym jej rodzina już nie mieszka… Jak sobie poradzi?

******************************************
Zanim zawieje wiatr – Katarzyna Wójcik
Format: 140 x 205 mm
Stron: 656
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-384-2
Premiera: 09.07.2018
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Ile zdołasz poświęcić, by zdobyć klucz do niewyobrażalnej potęgi? Wiele  wieków  temu  chciwość  spopieliła  królewskie  ziemie.  Pamięć  o  wojnie,  która  z  najgłębszych  czeluści wywabiła  bestie,  a  z  cienia  –  zaciekłych  wojowników,  dawno  już  się  zatarła.  Przetrwała  jedynie  legenda  o kamieniach Lyshanach i ich mocy. Wiele lat po tych wydarzeniach młody Yun decyduje się opuścić rodzinną wioskę. Impulsem do wyprawy jest lęk o życie najbliższych i słowa zakapturzonego Nieznajomego. Wkrótce Yun poznaje ambitną młodą alchemiczkę Minę oraz skrytobójcę Garetta, by wraz z nimi wyruszyć w podróż po Czterech Krainach. Wspólnie mierząc się z napotykanymi niebezpieczeństwami, tworzą osobliwą drużynę. W dążeniu do zdobycia Lyshanów każdemu z nich przyświecają jednak odmienne cele.

I tylko kwestią czasu pozostaje, kto zdradzi pierwszy…

Zanim  zawieje  wiatr to  opowieść  o  pełnokrwistych  bohaterach,  przemierzających  barwny,  a  zarazem  pełen  niebezpieczeństw świat Czterech Krain, z pietyzmem stworzony przez autorkę. Wciągająca lektura o podróży, pragnieniach oraz zaskakujących powiązaniach między bohaterami, która nieraz zamiesza emocjami czytelników.
Karolina Sypniewska i Piotr Kowal

******************************************
Wojna i pokój t. III i IV – Lew Tołstoj
Format: 135 x 205 mm
Stron: 815
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-403-0
Premiera: 09.07.2018
Sugerowana cena det.: 54,90 zł

Intrygi i namiętności czasów wojny

Oto dalszy ciąg imponującego dzieła Tołstoja Wojna i pokój. W III tomie tej rosyjskiej epopei narodowej wojska
napoleońskie nieuniknienie zbliżają się do Rosji, aż w końcu Francuzi wkraczają do Moskwy. Tom IV to przede
wszystkim spiski i zamachy, bitwa pod Borodino, klęska Napoleona oraz finały wielkich historii miłosnych. Mimo
wojennej zawieruchy życie musi toczyć się dalej.
Powieść rosyjskiego mistrza, Lwa Tołstoja, jest arcydziełem realizmu podziwianym przez późniejszych pisarzy – Isaaka  Babela,  Johna  Galsworthy’ego,  a  nawet  Thomasa  Manna.  Również  współcześnie  zachwyca  nie  tylko czytelników, ale także widzów teatralnych, kinowych i telewizyjnych.

******************************************
Gwiazda Północy – D.B John
JEŚLI MIAŁBYŚ PRZECZYTAĆ TYLKO JEDNĄ KSIĄŻKĘ W TYM ROKU – TO POWINNA BYĆ WŁAŚNIE TA! 
już 16 lipca swoją premierę będzie miał thriller polityczny ” Gwiazda Północy“. Ta książka to opowieść o losach trzech bohaterów, żyjących w państwie, gdzie prawda jest dziwniejsza niż fikcja.
Zdrajca, szpieg i przestępca.
Troje obcych ludzi poświęca wszystko, aby stawić opór reżimowi Korei Północnej. W tym ambitnym thrillerze autor ujawnia nieznane sekrety kraju, do którego wstęp ma niewielu – a jeszcze mniej może się z niego wydostać.
W 1988 roku nastolatka o koreańsko-amerykańskich pochodzeniu zostaje porwana z plaży w Korei Południowej przez służby Korei Północnej. Dwadzieścia dwa lata później jej siostra bliźniaczka wciąż szuka zaginionej i staje się obiektem zainteresowania CIA. Wkrótce odnajduje dowody, że porwana może nadal żyć w Korei Północnej, więc wyrusza do samego centrum okrutnego reżimu.
Jesteście zainteresowani?
Ja czekam z niecierpliwością na Zanim zawieje wiatr – Katarzyny Wójcik.

7 thoughts on “Nowości Wydawnicze 9.07. i 16.07.2018 Zysk i S-ka Wydawnictwo

  1. Wojnę i pokój już przeczytałam i chyba nie wrócę do niej, ale zaciekawiła mnie “Małgośka”. Pierwszy raz słyszę o tej autorce i opis wydaje się ciekawy. Fajnie, że robisz takie podsumowanie nowości, bo jak człowiek nie śledzi tego to mogą mu umknąć jakieś dobre książki 😉

Dodaj komentarz