Oczy uroczne – Marta Kisiel
Data premiery: 13.03.2019 r.
Opis:
Gdzie anioł nie może, tam czorta pośle.
Wraz z nieoczekiwanym atakiem zimy nadciągają równie niespodziewane kłopoty. Ktoś lub coś grasuje po okolicy, atakując przypadkowe osoby. Tymczasem Bazyl wyraźnie coś knuje i w tej intrydze niespodziewanie zyskuje sprzymierzeńca, zaś przyjaźń Ody z Rochem zostaje wystawiona na poważną próbę. Lecz wszystko to blednie w obliczu tajemnic sprzed wielu lat, jakie skrywa pobliski cmentarz — i niewielki staw w samym sercu ciemnego lasu. Nadciąga czas nieprzejednanej nocy. Czas śmierci.
Biogram autorki
Marta Kisiel (1982) – urodzona we Wrocławiu pisarka i tłumaczka, z wykształcenia polonistka. Debiutowała w 2006 roku na łamach internetowego magazynu „Fahrenheit” opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna. Na swoim koncie ma ukochany przez czytelników cykl Dożywocie (Dożywocie, Siła niższa, Szaławiła, Oczy uroczne), książkę dla dzieci Małe Licho i tajemnica Niebożątka, zbiór opowiadań Pierwsze słowo oraz powieści z cyklu wrocławskiego: Nomen omen i Toń. Trzykrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, statuetkę zdobyła w 2018 roku za opowiadanie Szaławiła.
Tytuł: Bomba – Joelle Charbonneau
Data premiery: 13.02.2019 r.
Opis:
Diana to córka kongresmena, która musi być idealna. Rashid to muzułmanin, który chciałby być dla innych nie tylko muzułmaninem. Z to sierota, który chciałby stać się dla kogoś ważny. Tad to homoseksualista, który właśnie ogłosił coming out. Frankie to sportowiec, który skrywa tajemnicę. Cas to klarnecistka, która chciałaby być szanowana. Szóstka uczniów szkoły średniej poznaje się w dramatycznych okolicznościach. W ich szkole ktoś podkłada ładunki wybuchowe. Uwięzieni w zniszczonym budynku wspólnie starają się przetrwać. Po pewnym czasie okazuje się, że bombę podłożyło jedno z nich…
Nomen omen – Marta Kisiel
Data premiery: 13.02.2019 r.
Opis:
Współczesny Wrocław z krótką wycieczką do czasów niemieckiego Breslau, doprawiony sporą dozą czarnego humoru i odrobiną romantycznego ducha.
Los nigdy nie był łaskawy dla Salomei Klementyny Przygody. Wystarczy spojrzeć na jej rodzinę: matka chcąca uwolnić „rozbuchany erotyzm” córki, ojciec żyjący mentalnie w dziewiętnastym wieku i brat Niedaś – społeczny szkodnik, leń i zakała. Nic więc dziwnego, że gdy tylko nadarza się okazja, Salka ucieka z rodzinnego miasta do Wrocławia. Nowe życie nie będzie jednak usłane różami. Na stancji panuje żelazna dyscyplina, w radiu i telefonie słychać tajemnicze szepty, a współlokatorem Salki zostaje Roy Keane, dobrze wychowana papuga gustująca w wafelkach. Na domiar złego, studiujący we Wrocławiu Niedaś w nietypowy sposób okazuje siostrze swoją miłość, próbując utopić ją w Odrze. A to dopiero początek kłopotów…
Cienie Nowego Orleanu – Maciej Lewandowski
Data premiery: 27.02.2019 r.
Opis
LATA 20.. XX WIEKU. ZAUŁKI NOWEGO ORLEANU TĘTNIĄ JAZZEM I SPŁYWAJĄ PRZEMYCANYM ALKOHOLEM, ALE NA BAGNACH CORAZ WYRAŹNIEJ SŁYCHAĆ SZEPT DEMONÓW… STRZEŻCIE SIĘ ŚPIĄCEGO, WY, KTÓRZY SIĘGACIE PO TĘ KSIĄŻKĘ!
Choć John R. Legrasse jest starym policyjnym wygą, ta jedna sprawa od dawna nie daje mu spokoju. Luizjańskie bagna i makabryczny ofiarny krąg do dziś prześladują go w koszmarach.
Stary Castro i jego sekta. Sądził, że wyłapali wtedy wszystkich. Ale gdy w kryjówce przemytników policjant znajduje okaleczone kobiece ciało, wie, że wyznawcy demonów powrócili do Nowego Orleanu. Legrasse nie wierzy w czarną magię – chce jedynie dorwać bydlaków, którzy dla własnej przyjemności katują kobiety.
W tym mieście, przesiąkniętym wudu i okultyzmem, trudno jednak pozostać sceptykiem. Wkrótce i jemu obecność pradawnych bóstw wyda się tak realna jak nigdy przedtem… To intrygująca mieszanka horroru i kryminału – nie tylko dla fanów Lovecrafta!
Biogram autora
Maciej Lewandowski – urodzony w roku, w którym Reganzostał powtórnie prezydentem, a świat dowiedział się, czym jest Terminator. Z wykształcenia człowiek wielu zawodów, najbardziej dziennikarz (choć ostatnio już nie). Fan H.P. Lovecrafta i Stephena Kinga. Zadebiutował w 2016 roku powieścią Splątanie.
Jest w czym wybierać.
A no jest 🙂
Kolejne nowości. Szkoda, że nie można kupić więcej czasu na czytanie.
To by byla najczęściej kupowana rzecz 😉
Tym razem chyba nic dla mnie – na szczęście! 😀
Hehe 😀