Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Alyssa i obłęd

Tytuł: Alyssa i obłęd
Autor: A.G. Howard
Wydawca:UROBOROS
Tłumacz:  Janusz Maćczak
ISBN:  978-83-280-6161-3
Oprawa:  miękka
Liczba stron: 464
Wydanie: 1
Data premiery: 03.04.2019 r.

“Allysa i obłęd” to wybitne połączenie klasyki oraz współczesności, dzięki której każdy czytelnik poczuje się jak spadkobierca “Alicji w Krainie Czarów”!

Życie Alyssy Gardner obfitowało ostatnio w dramatyczne wydarzenia. Na szczęście teraz przed nią już tylko ukończenie szkoły, bal – i będzie mogła rozpocząć studia, o których zawsze marzyła. Jej życie byłoby jednak o wiele prostsze bez jej matki, która jest stanowczo zbyt nadopiekuńcza. I bez Morpheusa, który pewnego dnia postanawia złożyć jej w szkole niespodziewaną wizytę. Używa całego swego wdzięku w nadziei, że namówi Alyssę do powrotu do Krainy Czarów, by wykonała kolejne niebezpieczne zadanie…

Kraina Czarów nie daje o sobie zapomnieć. Morpheus zaś ostrzega Alyssę, że Czerwona Królowa depcze jej po piętach. Jeśli zostanie w ludzkim świecie, może narazić na niebezpieczeństwo wszystkich, których kocha. Lecz ponowna wyprawa w głąb króliczej nory oznacza śmiertelną bitwę…

Anita Grace Howard – amerykańska pisarka fantastyczna. Jeszcze w dzieciństwie zafascynowała ją opowieść o Alicji w Krainie Czarów. Proza Carrolla posłużyła jej za inspirację do powieści z cyklu Splintered. Pierwsza z nich, Alyssa i czary, ukazała się w Polsce w 2018 roku nakładem wydawnictwa Uroboros.

Star Wars. Trylogia Thrawna. Ciemna Strona Mocy

Tytuł: Star Wars. Trylogia Thrawna tom 2. Ciemna Strona Mocy
Autor: Timothy Zahn
Wydawca: UROBOROS
Tłumaczenie: Anna Hikiert
ISBN: 978-83-280-6168-2 
Oprawa:  miękka
Liczba stron: 560
Wydanie: 1
Data premiery: 03. 04. 2019 r.

Najprzebieglejszy i najbardziej bezlitosny strateg upadającego Imperium, wielki admirał Thrawn, przejął dowództwo nad imperialną flotą i rozpoczął zakrojoną na olbrzymią skalę kampanię mającą na celu zniszczenie Nowej Republiki.     Tymczasem Han Solo i Lando Calrissian prowadzą wyścig z czasem, pragnąc odnaleźć dowód zdrady w najwyższych kręgach Rady Republiki. W ten sposób trafiają na trop floty złożonej z potężnych okrętów, które mogą doprowadzić do zagłady ich przyjaciół, a ich wrogom przynieść triumf.

Jeszcze większe zagrożenie stanowi nowy Mroczny Jedi, który ujawnił się nagle w galaktyce, wyłaniając z mroków przeszłości – zgorzkniały… i pragnący przeciągnąć Luke’a Skywalkera na ciemną stronę Mocy.

Wielka gra

Wielka gra
Autor: Peter Hopkirk
Format: 145 x 205 mm              Stron: 720                   
Okładka: twarda z obwolutą    Wydawnictwo: Zysk i S-ka Tłumaczenie: Jarosław Skowroński                             Wydanie: wyd. 1 w tej edycji      ISBN: 978-83-8116-592-1               Sugerowana cena det.: 59,90 zł  

Przez całe niemal stulecie dwa najpotężniejsze mocarstwa ówczesnego świata – wiktoriańska Wielka Brytania i carska Rosja – prowadziły niewypowiedzianą wojnę na odludnych szlakach i pustkowiach Azji Środkowej. Biorący w niej udział ludzie nazywali tę kampanię Wielką Grą.

To nietypowe opracowanie ukazuje dynamiczną historię Wielkiej Gry przez pryzmat losów młodych oficerów – zarówno brytyjskich jak i  rosyjskich – którzy ryzykowali życie, biorąc udział w  tej rozgrywce. Przebrani za świątobliwych pielgrzymów albo tubylczych handlarzy koni, nanosili na mapę tajne szlaki, zbierali informacje wywiadowcze i  próbowali zawiązywać sojusze z możnymi chanami. Niektórzy nigdy z tych wypraw nie wrócili. Reperkusje Wielkiej Gry do dzisiaj wstrząsają Azją Środkową.

„Świetnie napisana, choć z prawdziwie naukowym obiektywizmem. Trzymająca w  napięciu barwna opowieść wojenno-przygodowa”.
„Financial Times”

Śniadanie mistrzów

Śniadanie mistrzów
Autor: Kurt Vonnegut
Format: 140 x 205 mm                
Stron: 336                  
Okładka: twarda z obwolutą      Wydawnictwo: Zysk i S-ka Tłumaczenie: Lech Jęczmyk        Wydanie: wyd. 1 w tej edycji      ISBN: 978-83-8116-581-5               Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Ostra i wciąż aktualna w satyra amerykańskiego stylu życia

W Śniadaniu mistrzów Vonnegut w  typowy dla siebie sposób obnaża bolączki współczesnego świata – dehumanizację jednostki w  społeczeństwie, którym rządzi technologia, spustoszenie środowiska naturalnego i ustawiczne wojny.

Dwayne Hoover, bogaty sprzedawca samochodów, nagle dochodzi do wniosku, że wszyscy ludzie są maszynami. Kilgore Trout, nikomu nieznany autor powieści fantastycznonaukowych, sądzi, że życie ma już za sobą. Spotkanie tych dwóch samotnych ludzi na szybko umierającej planecie to doskonały pretekst do przedstawienia – z niepozbawioną humoru ironią – świata, w którym żyjemy.

„Cudowna powieść… Vonnegut pokazuje wszystkie bolączki Ameryki…”
„The New York Times”

Żywienie w sporcie

Żywienie w sporcie
Autor: Anita Bean
Format: 195 x 235 mm                 
Stron: 424                  
Okładka: miękka ze skrzydełkami               
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   Tłumaczenie: Ewa Wojtczak      Wydanie: wyd. 1 w tej edycji      ISBN: 978-83-8116-564-8   
Sugerowana cena det.: 69,90 zł  

Najpopularniejszy poradnik na temat żywienia w sporcie

Nowe wydanie Żywienia w  sporcie, uwzględniające najnowsze raporty medyczne, to publikacja, która jest równocześnie wyczerpującym podręcznikiem praktycznym i  kompendium wiedzy teoretycznej, a co ważne, przekazuje cenne informacje w sposób interesujący i przystępny dla wszystkich.

Książka ta, napisana przez jedną z czołowych brytyjskich specjalistek od spraw żywienia w  sporcie, doskonale przysłuży się zarówno amatorowi aktywnego trybu życia, jak i  zawodnikom pragnącym osiągać lepsze wyniki w swoich dyscyplinach. Obecne wydanie autorka wzbogaca o wyniki najnowszych, nierzadko nowatorskich badań związanych ze zdrowiem i  wydolnością sportową, nie pozostawiając bez odpowiedzi żadnych pytań czy wątpliwości.

Można tu znaleźć praktyczne wskazówki w następujących kwestiach: jak zwiększyć wytrzymałość, siłę i wydolność organizmu, jak obliczyć zapotrzebowanie organizmu na kalorie, węglowodany oraz białka, jak poprawić sylwetkę ile płynów wypijać i jak skutecznie nawodnić organizm.

„Nowe wydanie bestsellerowej książki Żywienie w sporcie jest najbardziej kompetentnym podręcznikiem z tego zakresu na świecie”.
Prof. dr hab. Łucja Pilaczyńska-Szcześniak

Żona bankiera

The Banker’s Wife 
Cristiny Alger
Tłumacz: Piotr Kuś 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   Gatunek: thriller 
ISBN: 978-83-8116-583-9
Data wydania: 18.03.2019  

Istnieje cały ukryty przed nami, odrębny świat, toczący się według własnych reguł. Świat brudnych pieniędzy, umieszczonych na podejrzanych kontach bankowych, świat należący do potężnych i niebezpiecznych ludzi.

Kiedy Matthew Werner, bankier pracujący dla największego szwajcarskiego banku, ginie w katastrofie lotniczej, jego młoda żona musi uporać się nie tylko ze stratą ukochanego, lecz również z tajemnicami, które po sobie pozostawił. Z czasem Annabel zdaje sobie sprawę, że jego śmierć nie była przypadkowa, a ona sama znajduje się teraz  na celowniku potężnych sił, których istnienia wcześniej nawet nie podejrzewała.

Trzymający w napięciu thriller Cristiny Alger ukazuje świat globalnej finansjery i ukrytych pieniędzy, świat chciwości i pychy, dla którego nie istnieją ani granice państwowe, ani prawo.

2 thoughts on “Nowości Zysk i S-ka i Uroborosa

Dodaj komentarz