Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Zapowiedzi książek bywają różne. Czasem jednak Wydawnictwo postawi na ciekawą promocje, która potrafi rozbudzić ciekawość i wyczekiwanie. Tak właśnie jest z pozycją od Wydawnictwa MUZA, które ku uciesze czytelników, postanowiło przesłać trzy pierwsze rozdziały Więcej niż pocałunek autorstwa Helen Hoang. Premiera też książki planowana jest na początek czerwca.

Ja swoją przesyłkę odebrałam na początku kwietnia i od razu zabrałam się za czytanie. Te trzy rozdziały zajmują zaledwie 50 stron, ale mini książeczka jest wydana bez zarzutów. Posiada zachęcającą okładkę, kilka słów od autorki – sprzyja jeszcze większej ochocie na całość.

Fabuła Więcej niż pocałunek zaczyna się od poznania głównej bohaterki, którą polubiłam od pierwszego rozdziału. Stella, mimo że na co dzień musi się mierzyć z ze swoim Aspergerem, bardzo dobrze radzi sobie zawodowo. Wydaje się inteligentną kobietą nastawioną na spokojną i samotną pracę. Kobieta odnajduje się w świecie ekonomii, jednak ma problemy z kontaktami społecznymi, w tym trudności z dotykiem (co jest wpisane w objawy Aspergera). To sprawia, iż nie posiada życia miłosnego nad czym ubolewają jej rodzice. Dlatego Stella postanawia przekonać się do kontaktów intymnych poprzez zatrudnienie pana do towarzystwa. Te trzy rozdziały kończą się w momencie jak Stella i Michael lądują w pokoju hotelowym i zaczynają działać.

Śmiało mogę przyznać, że oprócz ciekawie zapowiadającej się akcji, styl autorki był przyjemny i niewymuszony. Dobrym zabiegiem było również naprzemienne poprowadzenie narracji, dzięki czemu czytelnik ma dostęp do odczuć i myśli kobiety, jak i mężczyzny. Helen Hoang ujęła mnie pomysłowością i lekkim humorem powieści. To sprawiło, że z niecierpliwością będę wypatrywała premiery. 

Więcej niż pocałunek zalicza się do literatury kobiecej, ale myślę, że z uwagi na podniesienie problemu życia z Aspergerem może być kierowana również do mężczyzn. Liczę na to, że bohaterka będzie swoim zachowaniem i myśleniem pokazywać trudności pojawiające się u osób z tym zaburzeniem. Asperger to „lżejsza” odmiana autyzmu, której cechą główną jest właśnie zubożenie w relacjach z innymi (np. takie osoby nie „łapią” metafor czy żartów, biorą wszystko wprost, nie odczytują mowy ciała). Oby autorka spełniła moje oczekiwania, ponieważ na chwilę obecną książka wydaje się być historią miłosną z wątkiem erotycznym. Dowiemy się tego już 5 czerwca 2019 r.

Więcej niż pocałunek. Pierwsze 3 rozdziały
Autor: Helen Hoang
Tłumaczenie: Paweł Wolak Wydawnictwo: Muza
Tytuł oryginału: The Kiss Quotient
Data wydania: 5 czerwca 2019
Kategoria: Literatura obyczajowa i romans
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu MUZA.

4 thoughts on “Więcej niż pocałunek. Pierwsze 3 rozdziały – Helen Hoang /ZAPOWIEDŹ/

Dodaj komentarz