Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Beth Macy – Lekomani. Jak koncerny farmaceutyczne i lekarze potrafią uzależnić pacjentów od leków

PREMIERA: 11.12.2019

Lekomani to jedyna książka, która przedstawia pełny i rzetelny obraz kryzysu opioidowego w Ameryce, czyli niekontrolowanego, niepotrzebnego i niezmiernie powszechnego przepisywania pacjentom silnie uzależniających leków przeciwbólowych z tej samej grupy substancji co heroina i morfina.

Emily R. King – Ognista królowa. Królowa. Tom 2

PREMIERA: 22.01.2020

Drugi tom magicznej serii o odważnej władczyni ognia!

Kalinda niedawno odkryła swoją niezwykłą moc władania ogniem. Jako setna wybranka radży Tarka musiała zmierzyć się z jego pozostałymi żonami i kurtyzanami. Jednak krwawy turniej i śmierć tyrana były jedynie początkiem jej problemów.

Holly Black – Królowa niczego. Tom 3

PREMIERA: 15.01.2020

Kontynuacja bestsellerowych powieści Okrutny książę i Zły król, zwieńczenie trylogii.

Jude nudzi się na wygnaniu. Dla zabicia czasu i dla pieniędzy przyjmuje delikatne zlecenia. Ktoś pożera elfy przebywające w krainie ludzi i należałoby położyć temu kres? Oto zadanie w sam raz dla Jude!

Colleen Hoover – Maybe Now. Maybe Not

PREMIERA: 15.01.2020

Ridge najchętniej nie rozstawałby się z Sydney, jednak musi pomóc swojej byłej, z którą się przyjaźni. Po rozstaniu z nim Maggie postanowiła żyć pełnią życia i zrobić to wszystko, na co wcześniej nie miała odwagi.
Może jednak warto czasem zaryzykować? Może właśnie teraz?

Dwie wyjątkowe historie, wiele pytań: Czy miłość pojawi się tam, gdzie nikt na nią nie czeka? Może warto postawić wszystko na jedną kartę? Może właśnie teraz? A może jednak nie…

Jak widać najbardziej czekam na książki autorek, które już poznałam i są to przede wszystkim młodzieżówki. Ja chyba nigdy z nich nie wyrosnę :] Poza tym na powieści Colleen Hoover czekam zawsze.

Na moje szczęście zainteresowałam się również tematyką lekomanii, bo od dawna przyglądam się działaniu zakładów farmaceutycznych. Co prawda książka obejmuje kulturę amerykańską, ale mam wrażenie, że Polska goni zachód i u nas też problem nadużywania leków zacznie być realny.

Czy Was zainteresowały powyższe książki? A może macie własne typy?

*Powyższe opisy pochodzą od wydawcy.

8 thoughts on “Na jakie książki czekam w najbliższym czasie? /ZAPOWIEDŹ/

  1. Zaciekawiłaś mnie tymi “Lekomanami”- chociaż w Polsce lekarze nie są skorzy do przepisywania mocnych opioidów, jak w USA. Z drugiej strony lekomania niejedno ma obliczę, więc z chęcią przeczytam. Nowa książka Hoover zapowiada się ciekawie, ale do tej autorki mój stosunek jest wysoce ambiwalentny, więc nie wiem czy się skuszę ;).

Dodaj komentarz