Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Dzisiaj będę nie popularna ze swoją opinią, ponieważ najnowsza powieść Marty Kisiel była dla mnie lekturą dość męczącą. Dzisiaj premiera Dywanu z wkładką, dlatego zapraszam na kilka słów o książce.

PREMIERA 27 STYCZNIA 2021 r.

To moje pierwsze spotkanie z autorką, choć wiem, że najczęściej pisze dla młodzieży. Tym razem postawiła na komedię kryminalną i dałam się na nią skusić. Jednak humor ma to do siebie, że każdego śmieszy inny rodzaj dowcipu. Niestety Dywan z wkładką nie trafił do mojego poczucia humoru przez co cała książka była dla mnie oporna. Dobrnęłam do końca, bo chciałam poznać zakończenie.

Fabularnie było dobrze – rodzina Trawnych przeprowadza się na wieś, gdzie marzy im się spokojne i sielankowe życie. Jak wiadomo nie wszystko układa się po myśli głównej bohaterki – Teresy, która stara się mimo wszystko patrzeć pozytywnie – do momentu aż nie pojawił się problem w postaci trupa. Wtedy wszystko nabiera tempa.

Bohaterowie zakreśleni są dobrze, każdy ma swoją tożsamość, choć mam wrażenie, że postacie są lekko przerysowane. Myślę, że to celowy zabieg, aby można było śmieszkować z poszczególnych charakterów i cech postaci.

Jak pisałam – do mnie nie trafił styl pisania Marty Kisiel, jednak przyznaję, że książkę czyta się szybko. Sama historia kryminalna jest ok, bywały momenty niedorzeczne, ale to chyba wpisuje się w ten typ literatury.

Podsumowując, obiektywnie Dywan z wkładką może zadowolić polskich czytelników, bo mało jest na rynku komedii kryminalnych. Jednak ja raczej nie będę już sięgać po pióro tej autorki, bo nie po drodze nam z poczuciem humoru.

Dywan z wkładką, autorka: Marta Kisiel, Wydawnictwo W.A.B. komedia kryminalna, stron: 416

Leave a Reply