Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Start już 15 kwietnia!

„Wiersze w mieście” to wydarzenie organizowane przez EUNIC Warszawa, stowarzyszenie zrzeszające narodowe instytuty kultury. Uważamy, że Państwa zaangażowanie będzie doskonale dopełniać tegoroczną odsłonę tej akcji społecznej.

Tematem przewodnim V edycji „Wierszy w mieście” jest WSPÓLNOTA . Kwestia, która w ostatnich latach ciągle gości na arenie politycznej, medialnej i artystycznej – w jaki sposób stworzyć wspólnotę ludzką, skoro wokół tyle niepokoju i zamieszania? Czy wspólnota to tylko łączące nas poglądy i więzy rodzinne czy jednak także to samo powietrze, którym oddychamy, ta sama Ziemia, o którą musimy dbać? Temat tegorocznej edycji „Wierszy w mieście” skłania nas również do tego, abyśmy przejrzeli się w lustrach, którymi są dla nas oczy innych ludzi.  
W tym roku już po raz drugi akcja przenosi się do sfery online. Chcemy, aby był to nie tylko wynik naszej obecnej sytuacji, ale także okazja do tego, aby w tym wyjątkowym czasie naprawdę dostrzec drugiego człowieka. Podczas trwania wydarzenia 20 wierszy z różnych krajów będzie prezentowanych online za pośrednictwem różnych kanałów i w angażujący sposób. Zaplanowaliśmy kilka bardzo ciekawych wydarzeń oraz inicjatyw takich jak:

  • 4 wyjątkowe filmy 
  • “Wiersze w mieście” BookTAG, czyli jak poezja buduje wspólnotę,
  • Podziel się z nami ulubioną poezją!,
  • Poetyckie kąciki czytelnicze – a Ty gdzie czytasz poezję?.

Strona akcji: www.wierszewmiescie.eu

Facebook: www.facebook.com/wierszewmiescie/

Instagram: https://www.instagram.com/wiersze_w_miescie/

Podcast Spotify: https://bit.ly/wierszewmiescie  

1 thought on “20 wierszy o wspólnocie. Dołącz do społeczności wrażliwych! Piąta edycja międzynarodowej akcji „Wiersze w mieście”

Leave a Reply