Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Nowości, nowości, jeszcze więcej nowości papierowych:

 

 

  • Hel 3 – Jarosław Grzędowicz
  • Diabolika – S.J. Kincaid
  • Bezsenność – Monika Siuda
  • Koszmar Morfeusza – K.N. Haner
  • Psychopaci są wśród nas – Robert D. Hare
  • Miniaturzystka – Jessie Burton

 

 

 

 

Ten stosik to głównie spontaniczne zakupy. Od jakiegoś czasu zainteresowałam się książkami z gatunku fantastyki. Jest to na razie dość wąskie i wybiorcze grono pisarzy, ale to dla mnie nowość. Zwłaszcza, książki dotykające dystopii lub dalszej czy bliższej przyszłości ludzkości. I właśnie opis fabuły Helu 3 zrobił na mnie wrażenie, więc jestem ciekawa książki polskiego autora fantastyki.

Diabolika również mnie przyciągnęłam ciekawym pomysłem, a ocena na LC doprowadziła tę książkę do mojej biblioteczki.

Monika Siuda i jej Bezsenność to szybka decyzja o kupnie w księgarni, natomiast od bardzo dawna na mojej liście ‘must read’ widniała pozycja Roberta D. Hare dotycząca Psychopatów. Ze względów zawodowych temat zaburzeń osobowości mnie kręci 😛

Na Miniaturzystkę zdecydowałam się zaraz po przeczytaniu Muzy tej samej pisarki, ale musiałam czekać na wznowienie nakładu.

Na koniec chciałam się jeszcze pochwalić Koszmarem Morfeusza, który wygrałam w konkursie u Cyrysi. Przyznam się, że byłam mocno zaskoczona wygraną, gdyż odpowiedź na konkursowe pytanie napisałam spontanicznie i zajęło mi to ze 2 minuty.

Czytałam debiut Pani K.N. Haner (tutaji nie wspominam tej książki dobrze. Koszmar to kolejna książka w nowej serii i dam tej autorce jeszcze jedną szansę na przekonanie mnie do jej pióra. 

 

Znacie książki powyżej?

Coś polecacie?

Coś odradzacie?

4 thoughts on “BIBLIOTECZKA PUCHNIE …czyli nowości na mojej półce

Dodaj komentarz