Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Seria Przeczucia zagościła na mojej półce, jak i w serduchu. Pierwszy tom Nieuniknione była dla mnie niezwykły, zapraszam więc na kontynuację.

 

PREMIERA 8 marca 2017 r.

– świetny prezent na dzień kobiet!  

 

 

Ciężko opisywać drugi tom bez spoilerów, więc będę skąpa w szczegółach.

Anioły i Zło, które się czai na główną bohaterkę wypełnia każdą stronę. Evie jest ciężko, gdyż rzeczywistość zmieniła się dla niej nie do poznania. Na szczęście są przy niej przyjaciele, którzy pomagają jej w odkrywaniu w sobie nowych mocy.

Niestety dziewczyna przyciąga moce Zła i zostaje porwana przez Gankanagów. To powoduje komplikacje.

Autorka sponsoruje nam dużą dawkę emocji i niesamowitą przygodę, którą śledzimy oczami Evie. Mama wrażenie, że druga część jest jeszcze bardziej anielska. Na korzyść na pewno jest rozwinięcie wielu nowych wątku, które wpasowują się w całość.

Czytelnik ma też możliwość poznać myśli Russella, dzięki kilku rozdziałom pisanym z jego perspektywy. Zmiana perspektywy jest na plus w całej historii, choć smutek tego bohatera był ogromny.

Ponadto postać Brennusa zwraca na siebie uwagę i w konsekwencji stawia na swoim i porywa główną bohaterkę. Jest osobą zdeterminowaną i zakochaną w Evie. Tym samym Reed będzie musiał wkroczyć do akcji i walczyć o dziewczynę.

Bartol jest dość szczegółowa, co jednak nie wpływa na odbiór książki. Bohaterowie są ciekawi. Minusem jest powtarzalność głównej bohaterki o swoim oddaniu do Reeda – ale to chyba jest cechą charakterystyczną młodzieżowych książek. Sama Evie też nie należy do bohaterek bez skazy. Czasami irytuje, ale mimo wszystko darzyłam ją sympatią.

 

Intuicja to książka napisana dobrze, język jest lekki, styl autorki nie odbiega od pierwszego tomu, dzięki czemu mamy spójność. Tak więc serię czyta się szybko i niespecjalnie ma się ochotę na jej odłożenie. Na plus jest słownik na końcu książki.

W Intuicji miało być anielsko – i to się na pewno udało!

Amy A. Bartol potrafi zaskakiwać. Fabuła jest dość szybka a zwroty akcji powodują zadyszkę. Dodatkowo tajemnica i jakaś nieopisana groza powodują przyśpieszone bicie serca.

 

 

Tytuł: Intuicja. Seria PRZECZUCIA

Autor: Amy A. Bartol

Wydawnictwo: AKURAT

Moja ocena: 9/10

 

4 thoughts on “INTUICJA – AMY A. BARTOL – przedpremierowo

Dodaj komentarz