Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Kolejny miesiąc i kolejne nowości. Nie ma ich za dużo, gdyż wszystkie pozycje są od wydawnictwa lub pożyczone. W tym miesiącu (jeszcze) nic nie kupiłam.

Za książkami wyłania się moja prenumerata Be active, którą z przejęciem czytam, ale nic konkretnego się z tego nie wyłania 😛 Troszkę drażni mnie w takich magazynach niespójność – na jednej stronie piszą o byciu sobą, nieważne ile masz cm, a z drugiej strony są reklamy z pięknymi, nienaturalnie szczupłymi modelkami. Rozumiem, że magazyny zarabiają też na reklamach, ale mnie to odrzuca. Mimo to czytam Be active, bo jako jeden z nielicznych czasopism jest wartościowy.

Przechodząc do książek od góry:

  • Andumenia. Przebudzenie – Monika Glibowska – Wydawnictwo Poznańskie Czwarta Strona
  • Lirogon – Cecelia Ahern – Wydawnictwo Akurat /przedpremierowo/
  • Jesteś moją obsesją – Federico Moccia – Wydawnictwo MUZA /przedpremierowo/
  • Świat Zofii – Jostein Gaarder – pożyczona
  • Dotyk – Tomasz Hildebrandt – Wydawnictwo Akurat

Książka Moniki Glibowskiej to fantastyka, która przyszła do mnie niespodziewanie. Ostatnio coraz częściej sięgam po ten gatunek a fabuła zapowiada się ciekawie. Cecelia Ahern jest znaną pisarką, więc nie muszę jej przedstawiać. Jej nowa powieść właśnie dzisiaj ma premierę, niestety odebrałam ją wczoraj i nie zdążyłam jeszcze przeczytać. Kolejna pozycja włoskiego autora Jesteś moją obsesją jest krótka i również ma premierę 10 maja. Okładka jest tak kolorowa, że przyciąga mnie do siebie. Dotyk to, według opisu, mroczny i wstrząsający thriller o wydarzeniach, które mogą się wydarzyć w rzeczywistości. Ten opis przekonał mnie do tej książki. A na koniec pożyczona książka o nastoletniej Zofii, która dostała kurs filozofii i odkrywa najważniejsze pytania o to skąd pochodzimy i kim jesteśmy jako ludzie. Świat Zofii czytałam jak sama byłam nastolatką i z wielką chęcią przypomnę sobie jej fabułę jeszcze raz. Ktoś z Was ma już za sobą?  

Znacie książki powyżej?

Coś polecacie?

Coś odradzacie?

9 thoughts on “BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce

Dodaj komentarz