Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje
  • Myślicie, że to kolejna powieść o miłości. Myślicie, że znacie już tę historię.

To błędnie myślicie.

Zakazane życzenie to magia miłości. To książka, która oczarowuje tajemnicą i przecudownie opisuje uczucia miłości, przyjaźni oraz lojalności.

Fabuła zaczyna się od poznania dżina w zapomnianej lampie. Tym razem autorka postawiła na nieco odświeżoną wersję baśni. Dżin jest kobietą, w dalszym ciągu spełniającą trzy życzenia swojego pana. Jednak Zaharze (jedno z imion dżina) daleko do papuśnej, przyjemnej osoby. Zahara to potężny dżin nie wahający się spełniać marzenia swoich dzierżawców „po swojemu”. Nawet dżiny mają swoje prawa i powinności. Ich świat jest przepełniony magią a zarazem bardzo hierarchiczny. Istnieje jedno życzenie z kategorii zakazanych.

Aladyn odnajduje Zaharę i tym samym rozpoczyna swoją przygodę. Wraz ze swoim dżinem wyrusza w wędrówkę po rękę księżniczki. Młody mężczyzna poznaje świat, jakiego nie znał, ale również odnajduje drogę do prawdziwej miłości.

Styl pisarki jest tak lekki i płynny, że nie mogłam się oderwać od tej historii. Cała opowieść rozgrywa się w dawnych czasach, które są dobrze zakreślone i czuje się klimat arabskich miast i pustyń. Do tego dochodzą relacje między dżinami, ich świat i jakaś tajemnica w tle. Podobało mi się, że mimo znajomości tej baśni Jessica Khoury zaskoczyła mnie zwrotami akcji.

Bohaterzy są wykreowani dobrze. Aladyn jako złodziejaszek i beztroski młody chłopak. Zahara jako dojrzała i mądra dżinka, która nie jedno w życiu widziała. Ten duet sprawdza się wyśmienicie. Oboje w trakcie kilku tygodni zmieniają się i oddziałują na siebie.

Niezwykłym plusem jest świetny humor bohatera, małym minusem jego teksty, które były zbyt nowoczesne jak na tamte czasy. Baśniowy klimat okrywa tę książkę magią. Ponadto czytelnik może poznawać Zaharę poprzez wstawki z jej poprzedniego życia i spełniania marzeń.

Wątek miłości jest tutaj ważny, jednak na szczególną uwagę zasługuje cena za przyjaźń, lojalność i walkę o swoje. W całej opowieści czuje się przesłanie, które dotyczy zmierzenia się z tym jakie wartości są najważniejsze dla każdego z nas.

A sama okładka idealnie wpasowuje się w baśniową i magiczną atmosferę.

Polecam z bijącym sercem <3

 

 

Tytuł: Zakazane życzenie

Autor: Jessica Khoury

Wydawnictwo: SQN

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

 

Książkę przeczytałam dzięki udziałowi w Book Tour zorganizowanego przez Joannę z bloga Favouread. Paczka z książką doszła szybko, a w środku znajdowały się prezenty: zakładki oraz listy do każdej uczestniczki. Dzięki Asiu za świetną zabawę! 

9 thoughts on “Zakazane życzenie – Jessica Khoury

  1. Oj zazdroszczę Ci tej lektury! *-* Mam chcę przeczytać tą książkę bardzo 🙂 Ciekawe, czy spodoba mi się równie mocno jak Tobie i czy zabije mi serducho 😀

    Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia 🙂

  2. Już sama okładka przemawia do mnie, a jeżeli dodam bajkę o Aladynie, którą uwielbiałam w dzieciństwie, to dostaję must have 😀 Muszę ją kupić, bo wszystko wskazuje na to, że się w niej po prostu zakocham :d

Dodaj komentarz