Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Żegnamy LIPIEC…

Przeczytałam: 7 książek

Chemik
Autor: Stephenie Meyer
Nie mogło być inaczej i sięgnęłam po nową powieść Pani Meyer. Tym razem autorka postawiła na thriller, a wyszedł romans.
Więcej w mojej recenzji.
 

 

Ember in the ashes. Pochodnia w mroku
Autor: Sabaa Tahir
 
Długo wyczekiwana druga część walki o wolność w wydaniu Tahir to zdecydowanie mój faworyt tego lata. Byłam podekscytowana podczas czytania i musiałam sobie wszystko przemyśleć zanim napiszę recenzję. Mam nadzieję, że zaproszę Was na wpis o tej książce na początku sierpnia.

 

 

Central Park
Autor: Guillaume Musso

Na mojej półce od dawna leży stos książek Musso, i w te wakacje w końcu sobie o nich przypomniałam. W tamtym miesiącu przeczytałam Ponieważ Cię kocham, a w tym Central Park i serdecznie zapraszam na kilka słów o tej drugiej powieści -> tutaj.  

Pozorność
Autor: Natalia Nowak – Lewandowska

Zabawa Book Tour sprawia, że łapię do ręki książki, o których wcześniej bym nie pomyślała. Tak trafiła do mnie Pozorność. Potrzebowałam dnia na jej przeczytanie i bardzo szybko chciała poukładać związane z nią myśli, co przerodziło się w recenzję. 

Tutaj znajdziecie więcej.

Doskonała. Seria Skaza
Autor: Cecelia Ahern
 
Kontynuacja Skazy – po ucieczce z domu świat siedemnastoletniej Celestine przewraca się do góry nogami. Byłam pewna, że seria będzie trylogią, więc nieco się zdziwiłam zakończeniem całej akcji.
W następnym tygodniu przeleję moje myśli na ekran monitora, także już dzisiaj zapraszam.
Trzeźwa furia / e-book /
Autor: K.S. Rutkowski

Wielką niespodzianką był dla mnie e-book od Pana Rutkowskiego. Jego opowiadania zawsze robiły na mnie wrażenie, i tym razem również się nie zawiodłam. Odsyłam do moich recenzji (Bóg nie ma ptaszka, Brudne historie, Chiński ekspres, Kryminał tango, W niewoli seksu), a wpis dotyczący Trzeźwej furii ukaże się za kilka dni – plus będzie niespodzianka. 

Przez niego zginę
Autor: K.A. Tucker
Z Panią Tucker poznałam się dawno temu przy okazji Dziesięć płytkich oddechów, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie. W moich planach noworocznych wspomniałam, że chcę do niej wrócić w tym roku i udało mi się. Przez niego zginę pochłonęłam w kilkanaście godzin (z przerwą na pracę) i dalej chcę czytać jej książki.
Recenzja w sierpniu.

Szczególnie polecam:

Ember in the ashes. Pochodnia w mroku – Sabaa TahirBrałam udział w wyzwaniu:

52 książki 2017 – 7 książek (ogólnie 36)

Kolejny miesiąc zakończyłam z 7 pozycjami na koncie. Cieszy mnie ten wynik, bo w końcu odzyskuję formę. Chociaż muszę się przyznać, że i tak nie jestem w stanie czytać tyle książek ile do mnie miesięcznie przychodzi. No cóż, będę miała co robić na emeryturze 😉

Do końca wyzwania zostało mi 16 pozycji i 5 miesięcy, co daje mi poczucie, że dam radę.


Filmy:

Post dotyczący obejrzanych filmów w lipcu pojawi się 2 sierpnia. Zapraszam! 

W tym miesiącu w mojej topce znajduje się Baby driver oraz Atomic blonde. A w ramach zakończenia I półrocza 2017 roku opublikowałam:

MOC FILMÓW… czyli półroczne podsumowanie filmowe


Inne:

Brałam udział w Book Tour z książką Pozorność (recenzja), która pokazuje jak przemoc wpływa na związek. To dobra książki, mimo, że z mojego punktu zawodowego było kilka niejasności.

Po raz kolejny jestem zadowolona z mojego wyniku i tego, że zbliżam się do zaliczenia wyzwania. Ten rok jest spokojny i oby taki pozostał.

Dodatkowo na blogu opublikowałam:

Faza na… moją rutynę czytelniczą

Kulturalnie… czyli koncert w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

Oprócz tego pojawiły się obiecane wpisy dotyczące książek:

Blackout – Marc Elsberg /audiobook/

Sekretne życie drzew – Peter Wohlleben /audiobook/

Szeptucha – Katarzyna Berenika Miszczuk [Book Tour]


Nowości na mojej półce:

BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce -> tutaj i tutaj

Z okazji premii w pracy rzuciłam się na nowości książkowe w księgarni internetowej nieprzeczytane.pl. Zaszalałam do granic możliwości. Tym sposobem zasiliłam moją biblioteczkę o 14 nowych książek (w tym jeden audiobook). Na swoje usprawiedliwienie mam tyle, że wiele z tych pozycji długo za mną chodziło. Na Znaku natomiast promocja i za parę złotych zamówiłam 2 książki. Po kilku dniach dostałam w prezencie 20 zł do Empiku i … jak mogłam przegapić taką szansę? Wyszłam z księgarni z 4 książkami. A na koniec zaszalałam jeszcze w Świat Książki, gdzie zaopatrzyłam się w kolejne 3 booki.

Podsumowując, w moim domu znalazło dla siebie miejsce aż 28 książek (23 zakup własny, 5 od wydawnictw lub autorów). Brawo ja! 

Ponadto po półtora roku mieszkania w nowym miejscu zapisałam się do miejskiej biblioteki, skąd przywlokłam ze sobą 3 książki i 1 audiobooka. Byłam zachwycana, kiedy tam weszłam, gdyż biblioteka jest naprawdę spora a na półkach leżą świetne pozycje. 

Prywatnie – bardzo dobry okres w moim życiu. W końcu mogę powiedzieć, że się wszystko układa a zmartwienia idą w kąt. Mam miłość, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa – a to wszystko, czego teraz potrzebuję.

Aby troszkę pochwalić się moim szczęściem:

Wycieczka na Twierdzę Kłodzką:Spływ kajakowy Nyską Kłodzką:Wizyta we Wrocławskim Hydropolis:


Rejs statkiem po Odrze:Wycieczka do Gryfowa Śląskiego i Olszyny – zawodowo:


 

 

JAK WAM MINĄŁ MIESIĄC?

Witam LIPIEC!

10 thoughts on “OSTATNI DZIEŃ MIESIĄCA

 1. U mnie książkowo taki sam wynik i i też czytałam “Ember in the Ashes” 😉 Atomic Blonde – fajny film 😉 A o Baby Driver wiele dobrego słyszałam.

 2. Mieszkam we Wrocławiu, a nigdy w Hydropolis nie byłam. Wstyd i hańba! Będę musiała to zmienić.
  A co do książek, to mi “Pochodnia w mroku” podobała się troszeczkę mniej od pierwszego tomu. Była to dobra kontynuacja, ale czegoś mi w niej brakowało. Nie do końca mnie porwała.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

 3. Na mojej półce pojawiła się podobna ilość nowości , aczkolwiek było to wyłącznie egzemplarze recenzenckie. Lipiec skończyłam z wynikiem 21 książek i jestem zadowolona, aczkolwiek mogło być lepiej. Przymierzam się do przeczytania Pozorności.

  Pozdrawiam
  zakladkadoksiazek.pl

Dodaj komentarz