Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Niespokojne lata połowy XIX wieku w Hiszpanii, powstania i wojny domowe; realizacja marzeń w niedostępnych Pirenejach i miłość zdolna pokonać wszelkie przeszkody. Nowa powieść Luz Gabás, autorki bestsellerowych „Palm na śniegu”, w księgarniach od 13 czerwca.

Hiszpania 1843 rok. Attua, ambitny student, jedzie na wakacje w rodzinne strony u podnóży Pirenejów, miejsca odległego i niegościnnego na pograniczu z Francją. Swoje plany na przyszłość wiąże z Madrytem, daleko od prowincji i  gór. Jednak życie pisze własne scenariusze i  wszystkie pomysły Attui legną w gruzach, gdy ojciec stanie się pierwszą w miasteczku ofiarą tlącego się buntu. To zmusza chłopaka do rezygnacji z dalszych studiów. By zapewnić byt rodzinie, przejmuje rodzinny interes: prowadzi termy w pobliżu gorących źródeł. Nagła odmiana losu wpływa także na życie Cristeli, którą od dawna Attua kocha szaleńczą, choć ukrywaną przed ludźmi miłością

Gdy oboje decydują się porzucić swoje marzenia o wielkim świecie i pozostać w zapadłym i niegościnnym miasteczku, ich miłość szybko zostaje wystawiona na ciężką próbę. Dramatyczne okoliczności zmuszają Cristelę do ucieczki do Francji przez góry, które będą łączyć i zarazem dzielić bohaterów przez następne dwadzieścia pięć lat.

„Płomień pod lodem” to historia miłości silniejszej od przeciwności losu. Miłości pełnej  spełnienia i niespełnienia. Z nieporozumień i codziennych obowiązków, postanowień i obsesji, zdrad i lojalnych wyborów Luz Gabás splata piękną i wzruszającą opowieść o miłości, honorze i przezwyciężaniu słabości.

Trudno jej było zrozumieć, skąd bierze się miłość, nagłe pożądanie, żeby z kimś się związać, żeby poczuć się spełnionym. Rodzisz się, rośniesz i żyjesz przez całe lata sam na sam ze sobą i nagle przestaje ci to wystarczać: potrzebujesz zespolić się z inną istotą, obdarzoną własną osobowością.

fragment książki

Luz Gabás (1968) –hiszpańska pisarka. Powieść „Palmy na  śniegu” opublikowaną w 2012 r. uznano za najciekawszy debiut roku; przez 50 tygodni nieprzerwanie znajdowała się na liście bestsellerów i została przetłumaczona na wiele języków. Film nakręcony na jej podstawie stał się sukcesem kasowym. Otrzymał przyznawaną przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej prestiżową nagrodę Goya w dwóch kategoriach. Drugą książką, „Czarownicami z Pirenejów” (2014), Luz Gabás potwierdziła, że jest jedną z najciekawszych współczesnych autorek. Zdobyła uznanie czytelników i stowarzyszeń księgarzy z całego świata.

 

Zainteresowani?

Ja czekam z niecierpliwością!

 

Tytuł: „Płomień pod lodem”

Autorka: Luz Gabás

Premiera: 13.06.2018

Wydawnictwo: MUZA SA

9 thoughts on “Płomień pod Lodem – Luz Gabás /ZAPOWIEDŹ/

  1. Mam ja już na półce i już zacieram ręce na lekturę. Czarownice z Pirenejów tej autorki mnie zachwyciła, więc i w tym przypadku liczę na porywającą powieść.

    1. Ja tez mam ja juz u siebie 🙂 nie czytalam wcześniej książki, ale jak mi sie ta spodoba, to pewnie będę chciała więcej 🙂

Dodaj komentarz