Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Kilka dni temu publikowałam stosik styczniowy, który był dość skromny, jak na moje możliwości. Z 5 książek przeczytałam 4, więc jestem rozgrzeszona. W lutym nie spodziewałam się za dużo lektur, ale zanim się zorientowałam do mojego domu zwaliło się kilku kurierów i listonosz z paczuszkami [to wtedy następuje taki wstydliwy moment, kiedy otwieram koperty i wącham wszystkie książki]. Na tym stosiku są prawie same pozycje od wydawnictw dlatego piszę szybki post i wracam do czytania! Dwie książki pochodzą z prenumeraty Mistrzowie Polskiej Fantastyki.

 • Przedwojenny Wrocław i Dolny Śląsk. Najpiękniejsze fotografie – Danuta i Rafał Eysymontt – Wydawnictwo RM
 • Podziemne linie lotnicze – Ben H. Winters – Wydawnictwo RM
 • Nowe jutro – Agata Polte – Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Addicted – Podwójna pokusa – Krista & Becca Ritchie – W.A.B.
 • Get Your Sh*t Together – Sarah Knight – MUZA
 • Recepta na dobre zdrowie – Dr Frederic Saldmann – MUZA
 • Zaginiona – Andrzej Pilipiuk
 • Zborowski – Jacek Komuda
 • Poniżej zera – Dan Smith – Wilga
 • Czerwień kości – Ann Cleeves – Czwarta Strona

Nowe jutro to pierwsza książka, z którą zamierzam się rozprawić z tego stosiku. Jestem jej szczerze ciekawa. W lutym także pojawią się recenzje pięknego albumu o przedwojennym Wrocławiu, także książka o zdrowiu Saldmanna i poradnik Sarah Night. Na marzec muszę przenieść Podziemne linie lotnicze oraz Poniżej zera. Bardzo chciałam się wyrobić z przeczytaniem i publikacją wszystkich trzech tomów Ann Cleeves, ale chyba za wysoko podniosłam sobie poprzeczkę. Ostatnie dwie książki z serii Mistrzowie Polskiej Fantastyki to lektury chyba na emeryturę. Mimo, że kolekcja zakłada około 40 tomów (teraz mam nr 27 i 28) i są cudownie wydane a do tego mogą się poszczycić naprawdę świetnymi nazwiskami autorów, to jednak zawsze mam coś innego do czytania a one ciągle są przekładane na “kiedyś”. Na razie musi mi wystarczyć to, że pięknie się prezentują na półce :]

Jest tutaj coś dla Was interesującego?
A może już macie jakieś książki za sobą?
Podzielcie się Waszymi opiniami.

7 thoughts on “Biblioteczka puchnie, czyli nowości na mojej półce

 1. Nowe jutro bardzo mnie ciekawi i również mam w planach przeczytać je, więc czekam z niecierpliwością na Twoją recenzję.

 2. Książki zapowiadają się genialnie, więc życzę miłego czytania 🙂 Też prenumeruję fantastykę i zawsze jestem tak bardzo podekscytowana, gdy kolejna paczka przychodzi do mojego domu. Czasami nawet wcześniej zdarza mi się oglądać w kioskach tomy, które jeszcze nie przyszły 🙂

 3. Ja będę czekać na Twoje wrażenia z lektur, ale mnie chyba najbardziej zaciekawiły te fotografie z przedwojennego Wrocławia:)

Dodaj komentarz