Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

W kinie…

Faworyta – reż. Yorgos Lanthimos

Wcale mnie nie dziwią nominacje do tego filmu, bo byłam nim oczarowana. Piękna stroje, cudowna gra aktorska i do tego ciekawy scenariusz sprawiają, że przenosisz się w tamte czasy. Trochę dramat, trochę komedia – świetne połączenie. Tylko końcówka była dla mnie dziwna.

Vice – reż. Adam McKay

Doceniam grę Christiana Bale’a, ale sama postać filmowa jakoś mnie przerażała. To jak doszedł do władzy i co sobą reprezentował – strasznie ciężko mi się to oglądało.

Bracia Sisters – reż. Jacques Audiard

Ten western był podzielony na kilka części, które powodowały, że zmieniał się cały kontekst filmu. Dwóch braci przemierza Amerykę i tak naprawdę odnajduje siebie.

Glass – reż. M. Night Shyamalan

Przed seansem obejrzeliśmy w domu Niezniszczalnego i Split i do był dobry pomysł, bo byliśmy na bieżąco z fabułą. Glass był filmem, który powinien był się ukazać kilka lat temu. Obejrzałam, ale nie przywiązałam się do bohaterów.

Gdyby ulica Beale umiała mówić – reż. Barry Jenkins

Temat rasizmu jest ważny i należy o nim mówić, pisać i kręcić filmy. Widzę wartość tej produkcji, ale troszkę nudziło mi się w kinie.

Alita: Battle Angel – reż. Robert Rodriguez

Pomimo, że oglądałam trochę krytycznych opinii o tej wielkiej produkcji, to nie przeszkadzało mi na nią niecierpliwie czekać. Moim zdaniem Alita to dobry film akcji z bardzo fajną bohaterką. Mnie się podobał i w przyszłości chętnie do niego wrócę. Na pewno przed drugą częścią.

Witajcie w Marven – reż. Robert Zemeckis

Bardzo dobry film ukazujący osobę zmagającą się z PTSD (stresem pourazowym). Główny bohater jeszcze po wielu miesiącach od pobicia zmaga się z traumą za pomocą stworzonego miasta dla lalek. Ważny film.

 

Jak Wasze premiery?
Oglądaliście coś ciekawego?


7 thoughts on “MOC FILMÓW… czyli co oglądałam w lutym

  1. Strasznie chcę zobaczyć Faworytę. Na początku po obejrzeniu w ogóle nie byłam przekonana, ale teraz strasznie mnie ciągnie i tylko bardziej mnie zachęciłaś 🙂
    Na razie planuję skupić się na nadrabianiu Oscarów. Choć i tak w tym roku całkiem nieźle je ogarniałam 🙂

  2. Już dawno nie oglądałam niczego ciekawego. Chcę się teraz wybrać do kina na Kobiety Mafii 2, natomiast z Twojej listy zaciekawił mnie ten western. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałam okazję oglądać film tego gatunku.

Dodaj komentarz