Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Przeczytałam: 13 książek

Tego się nie spodziewałam. Najkrótszy miesiąc w roku, a lektury wchodziły mi z szybkością błyskawicy. Pewnie spowodowane było to brakiem aktywności zawodowej, a wolny czas mogłam poświęcić na czytanie. Nie wiem czy jeszcze w tym roku będę miała taki rozruch czytelniczy, ale cieszę się z tego, co udało mi się teraz 🙂

Podniebna pieśń – Abi Elphistone

Podniebna pieśń to magiczna historia o wierze w siebie i zaufaniu do innych i o mocy przyjaźni. Jest to książka, która głównie przeznaczona jest dla starszych dzieciaków (…). Jest to pozycja, do której się wraca.

Gutek i potwory: Pan Flat nadchodzi (tom 1) – Jaume Copons

Pierwsza część przygód Gutka zatytułowana Pan Flat nadchodzi wprowadza w świat zwykłego chłopca, który miewa problemy z odrabianiem zadań domowych i sprzątaniem własnego pokoju. Oprócz Gutka w książce występują rodzice chłopca, jego koleżanka z klasy i jej ojciec oraz albo przede wszystkim Pan Flat, który okazuje się przemiłym potworkiem.

Gutek i potwory: Obronić Nautilusa (tom 2) – Jaume Copons

Ogromnym plusem, jak w poprzedniej części, są ilustracje i krótka forma, w sam raz dla kilkuletnich pociech. Czytelnik dostaje w pakiecie zabawną fabułę i przyjemnie spędzony czas. Poza tym zakończenie sugeruje, że będzie ciąg dalszy.

Uwikłani. Tom 1 – Adriana Rak

Lektura nie przypadła mi do gustu. Debiut Adriany Rak, jak to zazwyczaj debiut, potrzebuje porządnego przeredagowania. Jednak lekturze należą się punkty za autentyczność, nieprzewidywalność i sam pomysł.

Kiedy Pan Piecho gryzie – Brian Conaghan

Kiedy Pan Piecho gryzie to opowieść o oswajaniu swojej choroby w codziennym życiu, ale przede wszystkim o godzeniu się ze swoim losem i nadchodzącą śmiercią. Moje obawy szybko się rozwiały, ponieważ autor dobrze prowadzi głównego bohatera. Dylan z jednej strony jest inteligentnym chłopcem, z drugiej jeszcze dzieckiem potrzebującym wsparcia dorosłych osób.

Okrutne pragnienie - Araminta Hall

Okrutne pragnienie – Araminta Hall

Ten thriller psychologiczny należy do tych, który ma za zadanie odsłonić rąbka tajemnicy o psychologii postaci, obsesyjnej miłości oraz której wersji prawy powinno się trzymać. Okrutne pragnienie to tytuł idealnie odzwierciedlający treść książki.

Get Your Sh*t Together – Sarah Knight

Get Your Sh*t Together to kolejny antyporadnik z serii poradzenia sobie z rzeczami, które przytłaczają.Wierzę, że są osoby dla których będzie to coś odkrywczego, jednak zdecydowanie większa ilość czytelników nie dostanie od tej książki tego, co potrzebuje. Ja spędziłam przyjemnie czas, ale miałam lekkie poczucie, że wcześniejsze dwie pozycje autorki są lepsze.

Nowe jutro – Agata Polte

Nowe jutro to lektura dobra, wypełniona tematami ważnymi i tymi banalnymi – jak w życiu. Oliwia to przyjemna bohaterka a jej historia potrafi poruszyć serce i zostawić z nadzieją w sercu na nowe jutro. Powieść oferuje czytelnikowi spojrzenie na stratę, cierpienie, przyjaźń, miłość oraz lojalność do rodziny.

Vox – Christina Dalcher

Podsumowując, książka od pierwszych stron wzbudza coraz silniejsze emocje. To pozycja warta przeczytania w kontekście destrukcyjnej przyszłości, do której może dojść, kiedy większość osób pozostanie bierna. Vox daje szansę mówienia o prawach kobiet.

Przedwojenny Wrocław i Dolny Śląsk. Najpiękniejsze fotografie – Danuta i Rafał Eysymontt

Przedwojenny Wrocław… to nostalgiczna podróż po czasach, które mogą być jeszcze znane naszym babciom i dziadkom. Historia ciągle odkrywana i pokazująca nam życie naszych przodków. Serdecznie polecam Wam książkę i zapraszam do malowniczych miejsc Dolnego Śląska – od zamków, przez urocze miasteczka, po piękne góry.

Recepta na dobre zdrowie – dr Frédéric Saldmann

Rzetelna wiedza jest drogą do zdrowia a ta książka mi ją dostarczyła. Poradnik jest pisany w aurze pomocy i życzliwości do wszystkich ludzi. Posiada skuteczne a zarazem naturalne metody. Dlatego przekonuje.

Marzyciel. Strange the Dreamer – Laini Taylor

Książka magiczna, piękna, zmysłowa i zarazem okrutna. Autorka uwiodła mnie swoim językiem i fabułą. Czekam na drugą część! Nie zdążyłam z recenzją, pojawi się w marcu.

Z każdym oddechem – Nicholas Sparks

Jak to Sparks – historia miłosna, choć nie bez cierpienia i trudnych życiowych wyborów. Przeczytałam ją w jeden dzień i wzruszyłam. Polecam na przyjemny wieczór z dobrym winem.

Szczególnie polecam:

Marzyciel. Strange the Dreamer – Laini Taylor

Vox – Christina Dalcher

Kiedy Pan Piecho gryzie – Brian Conaghan


Brałam udział w wyzwaniach:

52 książki 201913 książek (ogólnie 19)

Wyzwanie LC 20191 książka

Wyzwanie LC na luty: przeczytać co najmniej jedną książkę, która jest nominowana w corocznym plebiscycie na LC. Do tej kategorii wybrałam aż 9 czytadeł, które zalegają na mojej półce. W komentarzach najczęściej wskazywaliście Krediarza, ale moje ręce i oczy dorwały Marzyciela autorstwa Laini Taylor.


Inne:

Dodatkowo na blogu opublikowałam

Nowa inicjatywa czytelnicza! Każdy będzie mógł zostać biblioteką!

MOC FILMÓW… czyli co oglądałam w styczniu

Oscary 2019

AntyWalentynki… czyli książki o miłości, której nikt nie chce zaznać

Faza na… książki o zdrowym odżywianiu część I i część II

Nowości MARCOWE Uroborosa /ZAPOWIEDZI/

“Idealny mężczyzna” | perfekcyjnie zmiksowana dawka namiętności i sensacji

5 książek, które przeczytałam w 2018 roku i mało z nich pamiętam

oraz dwie recenzje z poprzednich miesięcy:

Z nienawiści do kobiet – Justyna Kopińska

Czerwony notes – Sofia Lundberg


Nowości na mojej półce:

BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce -> tutaj i tutaj 


Kilka fleszy z życia:

JAK WAM MINĄŁ MIESIĄC?

6 thoughts on “OSTATNI DZIEŃ MIESIĄCA /02.2019/

  1. Zazdroszczę. Chciałabym mieć czas, żeby przeczytać choć dwie książki w miesiącu, ale mam nadzieję, że taki jeszcze nadejdzie. 🙂 Z książek czytałam jedynie Sparksa, ale reszta wydaje się równie intrygująca.

  2. Śliczne wyniki! “Vox” i “Okrutne pragnienie” czytałam w styczniu, a “Kiedy Pan Piecho gryzie” poznaję aktualnie. Mój luty był również książkowy, a na szczegółowe podsumowanie zapraszam do siebie 😛

Dodaj komentarz