Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Niedokończone opowieści

J.R.R. Tolkien

 
 
Format: 155 x 230 mm                 
Stron: 560                     
Okładka: twarda z obwolutą             
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Paulina Braiter, Agnieszka Sylwanowicz                             
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji           
ISBN: 978-83-8116-593-8                   
Sugerowana cena det.: 49,90 zł  

Fascynujący zbiór historii rozgrywających się od Dawnych Dni Śródziemia po zakończenie Wojny o Pierścień, stanowiących kontynuację Hobbita, Władcy Pierścieni i Silmarillionu.

Książka skupia się na Śródziemiu, zawiera barwną opowieść Gandalfa o tym, jak doszło do tego, że wysłał krasnoludów na słynną kolację w  Bag End, opis pojawienia się boga morza Ulma przed Tuorem u wybrzeży Beleriandu oraz dokładny opis wojskowej organizacji Jeźdźców Rohanu, a  także relację z podróży Czarnych Jeźdźców w poszukiwaniu Pierścienia. Czytelnik znajdzie tu też jedyną ocalałą opowieść o wielowiekowej historii Númenoru sprzed jego zagłady oraz wszystko, co wiadomo o Pięciu Czarodziejach wysłanych przez Valarów do Śródziemia, a także o Widzących Kamieniach znanych jako palantíry oraz o legendzie o Amrothu.

Wszystkie te opowieści zostały zebrane przez syna i  literackiego spadkobiercę J.R.R. Tolkiena, Christophera Tolkiena, który napisał przedmowę, a także zaopatrzył każdą historię w krótki komentarz, dzięki któremu czytelnik może wypełnić luki w narracji oraz umieścić daną opowieść w kontekście pozostałych dzieł mistrza.

Masakra ludzkości
Stephen Baxter
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 676                     
Okładka: miękka ze skrzydełkami             
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Paweł Wieczorek                             
Wydanie: wyd. 1           
ISBN: 978-83-8116-590-7                   
Sugerowana cena det.: 47,90 zł  

Błyskotliwa kontynuacja klasycznej Wojny światów H.G. Wellsa

Minęło czternaście lat od inwazji Marsjan. Ludzkość rozwinęła się, cały czas obserwując niebo, choć żyje w  przekonaniu, że dysponuje wiedzą, jak można sobie poradzić z zagrożeniem ze strony Obcych. Marsjanie są nieodporni na ziemskie zarazki. Wojsko jest przygotowane. Poznanie urządzeń znalezionych w  pozostałych po Marsjanach Machinach Bojowych oraz w  walcach, w  których przylecieli, pozwoliło dokonać ogromnego skoku technologicznego.

Gdy zaobserwowane zostają zjawiska świadczące o wystrzeliwaniu z Marsa kolejnych walców, nie ma powodu do niepokoju. Chyba, że zwraca się uwagę na słowa Waltera Jenkinsa, narratora powieści Wellsa. Jego zdaniem pierwsza inwazja była jedynie misją zwiadowczą, poprzedzającą prawdziwy najazd, a Marsjanie wyciągnęli wnioski z przegranej, zmienili metody działania i stanowią znacznie większe zagrożenie niż poprzednim razem.

Ma rację…

 

Gwiazdy nadziei
I.M. Darkss
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 464                     
Okładka: miękka ze skrzydełkami             
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                           
Wydanie: wyd. 1          
ISBN: 978-83-8116-586-0                   
Sugerowana cena det.: 37,90 zł  

On sądzi, że szczęście jest tylko chwilowym złudzeniem, a miłość okrutnym żartem.

Ona będzie chciała to zmienić.

Amara po latach spędzonych w  szkołach z internatem wraca do rodzinnego domu. Nie jest to jednak miejsce, w  którym czuje się akceptowana. Nigdy nie zaznała rodzinnego ciepła czy wsparcia. Wróciła tylko z jednego powodu. Dla niego. Dla Jaksa. Pokochała go od pierwszego wejrzenia i nigdy nie potrafiła o nim zapomnieć.

Jaks jest mężczyzną z zupełnie innego świata. Zdystansowany i  ironiczny właściciel salonu tatuażu, który robi wszystko, by jego relacje z kobietami były krótkie i  niezobowiązujące. Nosi w  sobie piętno bolesnej przeszłości i wydaje się, że nic i nikt nie jest w stanie się przebić przez pancerz, który przez lata budował.

I wtedy pojawia się Amara. Oboje nie są świadomi tego, że ich drogi splotły się już wcześniej w  bardzo dramatycznych okolicznościach…

 

Bad guys. Ekipa złych. Odcinek 1
Aaron Blabey
 
 
 
Format: 140 x 200 mm                 
Stron: 144                     
Okładka: miękka
Seria: Bad guys            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz                             
Wydanie: wyd. 1          
ISBN: 978-83-8116-587-7                   
Sugerowana cena det.: 24,90 zł  

Czas na spotkanie z Ekipą Złych!

Szykujcie się! Oto przed wami najśmieszniejsza i najbardziej niesforna książka, jaką możecie sobie wyobrazić.

Mówią jak ci źli, wyglądają jak ci źli… i  nawet mają zapaszek jak ci źli. Są przerażający, niebezpieczni i… cóż, po prostu źli. Lecz bez względu na to, czy chcecie tego, czy nie, Pan Wilk, Pan Pirania, Pan Wąż i Pan Rekin wkrótce wszystko to zmienią! Pan Wilk ma śmiały plan pierwszej dobrej misji. Czy operacja „Miejski psiniec” pójdzie gładko? Czy Ekipa Złych stanie się Klubem Dobrych? I czy Pan Wąż zechce łaskawie przestać połykać Pana Piranię?

 

Oko Świata – Robert Jordan

KOŁO CZASU

TOM 1

 

 

PORÓWNYWANY DO WŁADCY PIERŚCIENI

MONUMENTALNY CYKL FANTASY, KTÓRY

POKOCHAŁO PONAD 40 MILIONÓW

CZYTELNIKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE

 

 

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą.

Legenda staje się mitem, a nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy znowu nadchodzi Wiek, który go zrodził.

W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, który dopiero nadejdzie,

Wiekiem dawno już minionym, w Górach Mgły podniósł się wiatr. Wiatr nie był prawdziwym początkiem.

Nie istnieją ani początki, ani zakończenia w obrotach Koła Czasu. Niemniej był to jakiś początek…

 

„Zadziwiająca rozmachem powieść o wartkiej, błyskotliwej akcji. Ciekawe postaci, dramatyczne konflikty i niebanalne wątki fantastyczne nie pozwalają oderwać się od lektury. Oko Świata to prawdziwy monument w świecie fantasy”.

        „LOCUS”

„W swoim niezwykłym cyklu Robert Jordan stworzył świat fantazji tak namacalny i wiarygodny jak prawdziwa historia. Ma niezwykłe oko do szczegółów i żywe wyczucie dramatu”.

MORGAN LLEWELYN

„Oko Świata udowadnia, że epicka fantasy w typie tolkienowskim jest wciąż żywym gatunkiem. Jordan przedstawia fascynującą wizję dobra i zła, ale to, co najbardziej mnie cieszy w tym cyklu, to świetnie odmalowani bohaterowie poruszający się w bogato opisanym i przede wszystkim ciekawym świecie ”.

ORSON SCOTT CARD

2 thoughts on “Nowości Wydawnictwa Zysk i S-ka /ZAPOWIEDŹ/

  1. “Niedokończone opowieści” ♥ Ciekawa jestem też “Oka świata”, ale to jest na tyle wielka lektura, że może kiedyś, ale na razie – brak czasu. 🙁

Dodaj komentarz