Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Zawsze kochałam wodę. Jej ogrom, siłę i moc oczyszczenia. Jak myślę o urlopie to zawsze wyobrażam sobie spędzenie czasu właśnie nad wodą. Być może jest to wytłumaczalne za pomocą mojego znaku zodiaku – ryby. Zatem z przyjemnością sięgnęłam po Magię wody pióra Lilith Dorsey otrzymaną z Taniejksiazki.pl . Książka jest pierwszą częścią serii o żywiołach (woda, powietrze, ziemia i ogień). Dzisiaj przybliżę Wam głębie na temat pierwszego żywiołu – wody.

Nie sądziłam, że o wodzie można tyle napisać. Dorsey świetnie usystematyzowała całą widzę w trzech częściach. Jednocześnie to tylko ułamek informacji o tym żywiole. Książka zaczyna się od wprowadzenia, czyli jak życiodajna woda przejawiała się w ludzkim życiu – od historii, przez wierzenia, mity czy święte miejsca kultu. Wiele faktów było dla mnie zupełnie nowych, przez co ten rozdział dał teoretyczne podstawy do kolejnych części.

Kolejna część przybliża magiczne właściwości wody. Tutaj należy mieć otwarty rozum na nowe doświadczenia, a przede wszystkim należy potrafić wejść do sfery duchowej. Autorka ukazuje wodę jako żywioł, który należy czcić i wskazuje na odpowiednie narzędzia – zioła, rośliny, kryształy, zwierzęta. Wśród wymienionych rzeczy można znaleźć coś dla siebie.

Ostatni poziom – level hard dla wtajemniczonych. Czytelnik dostaje konkretne przepisy, zaklęcia związane z wodą. To dość ciekawa lektura, nawet dla osób, które nie „czują” takiego rodzaju magii. Po prostu można zaczerpnąć pomysłów na urozmaiconą kąpiel, pobawić się we wróżenie z fusów czy stworzyć olejek zwabiający idealnego partnera przy okazji odprawiając wahadełkowe zaklęcie odnajdywania zagubionych przedmiotów lub stworzenie płynu przyciągającego pieniądze. Super, co nie?

„Woda zawiera w sobie mikroskopijne ilości wszystkiego, z czym kiedykolwiek weszła w kontakt. Niektórzy są zdania, że z tego powodu posiada własną pamięć.”

Najprościej mówiąc książka Magia wody to nowość i kompendium wiedzy o związku chemicznym, którego na naszej Planecie jest najwięcej. Nigdy się nie zastanawiałam, dlaczego ten żywioł tak do mnie przemawia, ale dzięki temu przewodniku poczułam jeszcze większe przyciąganie do wody. To rzeczywiście magia wody.

Leave a Reply