Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

DRUGI MĄŻ CZWARTEJ ŻONY

MAŁŻEŃSTWA ŚWIATA

WALDEMAR KULIGOWSKI

Ilustracje: Marianna Sztyma

Premiera książki “Drugi mąż czwartej żony”.

Spotkanie autorskie z Waldemarem Kuligowskim.

CZWARTEK, 9 GRUDNIA 2021 O 19:00 – 22:30

Meta PUB ul. Żupańskiego 16, Poznań

 Zapraszamy wszystkich miłośników pięknych książek i niebanalnych tematów, na spotkanie z profesorem zwyczajnym, Kierownikiem Zakładu Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu. Autor kilkunastu książek i ponad stu artykułów naukowych tym razem odsłoni przed nami tajemnice relacji międzyludzkich funkcjonujących obecnie na świecie. Zapraszamy do wędrówki po niezwykle interesującym, a wciąż mało znanym polu ludzkiej kultury.

DRUGI MĄŻ CZWARTEJ ŻONY – to niezwykle interesujący przekrój różnych typów małżeństw. Znakomita propozycja poszerzenia swojej świadomości na temat sposobów wspólnego życia i odczuwania. Na temat priorytetów w związkach i kompromisów. Historie z Kanady, Malezji, Nepalu, Kurdystanu, Indii, Kenii i kilku innych miejsc, w których małżeństwa mają różne, czasem dla nas zaskakujące założenia, a ich poznanie pozwoli oswoić się z innością kulturową i darzyć ją szacunkiem.

Waldemar Kuligowski – (ur. 1972), antropolog kulturowy, profesor nauk humanistycznych, eseista, redaktor naczelny kwartalnika „Czas kultury”, publikuje w dziennikach i tygodnikach opinii (Tygodnik Powszechny, Polityka, Gazeta Wyborcza). Autor artykułów, esejów oraz publikacji, m.in. Trzecia płeć świata, Poznań 2020, Wydawnictwo Albus.

Leave a Reply