Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Prowokująca do myślenia i pełna humoru… Zaskakująco oryginalna i bardzo przyjemnaWomen’s Weekly

 

Dowcipne, zabawne, ale też prowokujące do myśleniaThe Daily Mail

 

Trzydzieści kobiet. Trzydzieści wzruszających, często zabawnych historii, prezentujących różne wymiary kobiecości. Najnowsza książka Cecelii Ahern, autorki bestsellerówPS Kocham Cię” i Love, Rosie” to kolekcja opowiadań, która zachwyca połączeniem dowcipu z egzystencjalnym rozgoryczeniem. „Głos” to najbardziej dojrzała książka Ahern, ale zarazem niepozbawiona zalet jej wcześniejszych publikacji. To opowieści o kobietach i dla kobiet. To teksty, które pocieszają, inspirują, dodają siły i odwagi. Premiera już 5 czerwca.

 

Prezentując dylematy, przed którymi stają kobiety, oraz ich marzenia, Ahern łączy realizm magiczny z codzienną prozą życia. Małżeństwo, dzieci, kariera… jej bohaterki konfrontują się z problemami przyziemnymi, ale też tajemniczymi. Jedna z nich postanawia wymienić swojego nudnego męża w sklepie, w którym go nabyła, inna natomiast dosłownie zapada się pod ziemię. Wszystkie je łączy  poczucie niespełnienia i frustracji oraz pragnienie zmiany samej siebie, by zacząć żyć pełnią życia.

 

„Głos” to oryginalna, szczera i dająca do myślenia kolekcja opowieści o byciu kobietą we współczesnym świecie oraz walce z przeciwnościami losu, które funduje nam życie. Opowieści pisanych szczerze, od serca, ale równocześnie z odrobiną podszytego humorem dystansu.

 

W najgorsze dni wracała do domu całkowicie przytłoczona i zdesperowana. Zerkała w lustro, żeby się przekonać, że wciąż jeszcze tam jest, żeby przypomnieć sobie fakt swojego istnienia. Zaczęła nawet nosić kieszonkowe lusterko dla takich chwil w metrze, kiedy była przekonana, że już na dobre zniknęła.

– fragment książki

 

Cecelia Ahern –  autorka znanych na całym świecie bestsellerów. Zdobyła sławę dzięki debiutanckiej powieści „PS Kocham Cię”, na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem. Jej kolejne powieści urzekły odbiorców w 46 krajach – ich tematyka trafiła do serc czytelników na wszystkich kontynentach, a książki rozeszły się w ponad 15 milionach egzemplarzy. W Polsce książki Ahern sprzedały się już w ponadmilionowym nakładzie.

Autor: Cecelia Ahern

Tytuł:  „Głos”

Przełożył Jerzy Malinowski

Data premiery: 5.06.2019

Wydawnictwo: Akurat

Cena:  39,90 zł

2 thoughts on “Trzydzieści kobiet. Trzydzieści historii o różnych wymiarach kobiecości – “Głos” Cecelii Ahern. Premiera już 5 czerwca

Dodaj komentarz