Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Przeczytałam: 8 książek

Lipiec był dla mnie wyjątkowym miesiącem, ponieważ zmieniłam stan cywilny. W podróży poślubnej nad morzem miałam spokojnie czas na chwilę z książką. Przeczytałam prawie wszystkie lektury, które zabrałam ze sobą, z czego jestem bardzo zadowolona. Był to też dla mnie miesiąc regeneracji i przyznam, że zapomniałam o blogu, nie ukazał się żaden wpis. Ale czasami tak trzeba, aby przyjść z nową energią. Mam do nadrobienia wiele recenzji i innych postów, także biorę się do dzieła. Dzisiaj tylko krótkie notki o przeczytanych książkach:

Przebudzeni – Colleen Houck

Lekka forma, romans nie z tej Ziemi – to młodzieżówka, którą czytało się dość szybko. Główna bohaterka była ciekawą postacią, ale męski bohater jak dla mnie był zbyt idealny. Mimo wszystko będę kontynuować tę serię. Jestem w trakcie drugiego tomu.

Afryka jest kobietą – Beata Lewandowska-Kaftan

Podjęłam się przeczytania literatury podróżniczej z powodu wyzwania LC na lipiec – sięgnąć po obcy sobie gatunek. Jest to forma opowiadania pisarki o swoich refleksjach po wielu podróżach po Afryce. Ukazana w książce wizja zmiany zwyczajów plemion pod wpływem rozwijającej się gospodarki, ale również turystyki, potrafi przemówić do odbiorcy. Polecam.

Milion nowych chwil – Katherine Center

Z lekką obawą sięgnęłam po tę książkę, jednak zaraz po kilku rozdziałach moje obawy zniknęły. Opowieść o kobiecie, która w wypadku samolotowym straciła wszystko i jej ciężkim powrocie do życia, przez rehabilitacje i zmaganie się z niepełnosprawnością. Wzrusza, daje nadzieje i pobudza do wdzięczności. Polecam!

The Hate U Give. Nienawiść, którą dajesz – Angie Thomas

Coraz częściej słychać w mediach o niesprawiedliwości, która się dzieje w USA. Dotyka ona czarnoskórych obywateli, którzy często doznają nienawiści, rasizmu i obojętności ze strony białych. Książka dotyka tego problemu z perspektywy afroamerykańskiej nastolatki będącej świadkiem śmiertelnego postrzału swojego przyjaciela przez białego policjanta. Ta lektura zostawia ślad w sercu.

Myślnik. Twój codzienny motywator – Ewa Chodakowska

Bardzo podobało mi się to wydanie motywatora, ale cena mnie powaliła, więc się powstrzymałam do kupna. Jednak nad morzem wynalazłam tę książkę za grosze. Myślnik to pięknie wydana książka z bardzo niewielką ilością “złotych myśli”, które w 70 % są dość banalne. Jednak czytając codziennie motywacyjne teksty można uwierzyć, że się da.

Super zielone – Sally Obermeder

Super szybkie i dość proste przepisy na smoothie, soki i koktajle w zdrowej wersji. Mam nadzieję, że będę z tego korzystać.

Może tym razem – Kasie West

Kupiłam z myślą o wyjeździe wakacyjnym. Kasie West pisze lekkie książki na leniwe dni. Idealna na urlop, bo połyka się ją w kilka godzin 🙂 

Gdzie jesteś, Bernadette? – Maria Semple

Sam opis nie zapowiadał takiej świetnej fabuły. Ta pozycja to jedna z najlepszych książek tego miesiąca. Autorka w tak ciekawy i pełen humoru sposób przedstawia dość dziwną rodzinę, że nie mogłam oderwać się od czytania. Z niecierpliwością czekam na ekranizację.

Szczególnie polecam:

Gdzie jesteś, Bernadette? – Maria Semple


Brałam udział w wyzwaniach:

52 książki 20198 książek (ogólnie 61) ZREALIZOWANE

Wyzwanie LC 20191 książka

Wyzwanie LC na na lipiec – przeczytać książkę z gatunku, po który zwykle nie sięgamy. Do tej kategorii wybrałam Afryka jest kobietą – literaturę podróżniczą, którą szybko pochłonęłam. Wyzwanie lipcowe zaliczone!


Inne:

Dodatkowo na blogu opublikowałam

Wyzwanie czytelnicze LC 2019 – lipiec

MID YEAR FREAK OUT BOOK TAG /2019/


Nowości na mojej półce:

BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce -> tutaj

 

JAK WAM MINĄŁ MIESIĄC?

3 thoughts on “OSTATNI DZIEŃ MIESIĄCA /07.2019/

Dodaj komentarz