Przez Piękne Okulary - książkowe recenzje

Przeczytałam: 9 książek

W tym miesiącu również jestem zadowolona z wyniku. Choć czasu miałam mniej to chętnie czytałam, gorzej było z pisaniem recenzji. Jednak obiecuje, że wszystko nadrobię 😉

Powiększenie – Andrew Mayne

Przygody profesora Craya to świetna rozrywka, która dodatkowo dostarcza ciekawych informacji o tropieniu seryjnych zabójców. Inteligencja i humor bohatera oraz dobrze wytłumaczone metody biologiczne i informatyczne stawiają tę książkę wysoko w topce dobrych, klimatycznych książek grozy.

Więcej niż pocałunek – Helen Hoang

Więcej niż pocałunek zalicza się do literatury kobiecej, ale myślę, że z uwagi na podniesienie problemu życia z Aspergerem może być kierowana również do mężczyzn. Liczę na to, że bohaterka będzie swoim zachowaniem i myśleniem pokazywać trudności pojawiające się u osób z tym zaburzeniem.  Oby autorka spełniła moje oczekiwania, ponieważ na chwilę obecną książka wydaje się być historią miłosną z wątkiem erotycznym. Dowiemy się tego już 5 czerwca 2019 r.

Żywienie w sporcie – Anita Bean

Kompletny przewodnik dotyczący żywienia w sporcie, który jest świetnie przygotowany i dopracowany. Polecam każdej osobie zaczynającej oraz praktykującej zdrowy tryb życia.

Detoks cukrowy – Agata Lewandowska

Książka idealna dla mnie, choć sam program wydaje się bardzo ciężki. Bardzo chciałam wdrożyć ten plan, ale ciągle odkładam go na później.

Zostań w domu – Agnieszka Pietrzyk

Zostań w domu to thriller, którego akcja ma miejsce w wieżowcu z wielkiej płyty w Ełku. Napad terrorystyczny powoduje, że mieszkańcy muszą pozostać w domach, choć miejscowa policja wkracza do akcji, to nie wiadomo jak walczyć z zagrożeniem.

Do wszystkich chłopców, których kochałam – Jenny Han

Książka przeczytana w ramach Wyzwania LC 2019 na kwiecień. Nie była dla mnie zaskoczeniem, ponieważ oglądałam już film. Mimo wszystko bardzo mnie wciągnęła.

Warto podążać za marzeniami – Marek Kamiński /audiobook/

O tej pozycji zrobię recenzję, która nie będzie przyjemna. Bardzo chciałam posłuchać książki podróżniczej, ale to była nieudana próba. Więcej w recenzji za kilka dni.

P.S. Wciąż cię kocham – Jenny Han

Druga część romansu młodzieżowego, który był wciągający, mimo, że przewidywalny. Już nie mogę się doczekać trzeciego tomu, bo związałam się z bohaterami.

Skradzione dziecko – Sanjida Kay

Książka opowiada o urokach i trudach macierzyństwa, o dążeniu do własnych ambicji, o akceptacji, o relacji małżeńskiej i fascynacji innym człowiekiem a także o tragicznych wydarzeniach i radzeniu sobie z nimi. Skradzione dziecko to idealny thriller na dłuższy wieczór. Polecam!

Szczególnie polecam:


Brałam udział w wyzwaniach:

52 książki 20199 książek (ogólnie 40)

Wyzwanie LC 20192 książka

Wyzwanie LC na kwiecień:  przeczytać co najmniej jedną książkę, która została lub zostanie zekranizowana.. Do tej kategorii wybrałam 2 pozycje, które zalegają na mojej półce. Obie przeczytałam – Do wszystkich chłopców, których kochałam oraz P.S. Wciąż cię kocham autorstwa Jenny Han.


Inne:

Dodatkowo na blogu opublikowałam

MOC FILMÓW… czyli co oglądałam w marcu

7 sekund na wiersz o miłości | Akcja “Wiersze w mieście” ruszyła!

Kulturalnie… czyli kilka linków okołoksiążkowych

oraz recenzje z poprzednich miesięcy:

Homo deus. Krótka historia jutra – Yuval Noah Harari /Audiobook/

Kociarz – Kristen Roupenian /PRZEDPREMIEROWO/

Nasz ostatni dzień – Adam Silvera

Sapiens. Od zwierząt do bogów – Yuval Noah Harari /Audiobook/


Nowości na mojej półce:

BIBLIOTECZKA PUCHNIE… czyli nowości na mojej półce -> tutaj

 

JAK WAM MINĄŁ MIESIĄC?

3 thoughts on “OSTATNI DZIEŃ MIESIĄCA /04.2019/

  1. Gratuluję wyniku. Mnie udało się przeczytać 7 książek.
    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi.

Dodaj komentarz